SportKorosztályának 5. legjobb magyar vívója

2017. február 28., kedd
 
Korosztályának 5. legjobb magyar vívója

Esztergomban a Szent György Vívó Egyesület február 25-26-án rendezte a Pézsa Tibor Városi Sportcsarnokban a II. Balassi Kupa vívóversenyt.

 

 

 

 


A hazaiak mellet külföldről is érkeztek versenyzők, szlovák, román, osztrák, olasz, belga, kazah, orosz fiatalok is pástra léptek Esztergomban. A tavalyi sikeres kezdés után idén több mint 270 vívó nevezett rendezvényre, köztük a Hódmezővásárhelyi Csomorkány SE sportolói.

Magyary Ágnes vezetőedző beszámolója szerint, korosztályonként 40 – 50 fő közötti induló létszámmal kezdődött a küzdelem az idősebbekkel.

Miskolczi Miklós is csak szeptembertől ismerkedik sportággal. Tulajdonképpen neki szép eredménynek mondható a 26. hely, amit elért. A fiatalabbak a jelenleg elért eredményüknél, többre képesek, de most ennyit sikerült kihozni magukból - mondta a vezetőedző.

Wolf Eszter 11. helyen és Papp Medárd 34. helyen végzett.

 

A kétnapos verseny második napján az úgynevezett Bambi korosztály (12 évesek) küzdhetett a döntős eredményekért. A két vásárhelyi fiú, Juhos Benedek és Gémes Ádám is nagyon  jó csoportkör eredményekkel jutottak el a 8-as döntőig. Ekkor azonban vereséget szenvedtek így Juhos Benedek a 9. Gémes Ádám a 11. helyen zárta a versenyt.

 

A lányoknál Molnár Réka és Hudák Anna képviselte a vásárhelyi egyesületet.  Hudák Anna a 24. helyen végzett, Molnár Réka  nyugodt, tudatos, szép technikai vívással a vásárhelyi csapat legjobb eredményét érte el ezen a versenyen, hiszen az előkelő 5. helyen végzett.

Ezzel az eredményével megerősítette a Bambi korosztály magyar ranglistáján eddig elért 5. helyét. 

 

Olvassa el ezt is!

Változást hozó évtized

Változást hozó évtized

Az eddig nyilvánosságra került épülettervek, fantáziarajzok nem kiviteli tervek, hanem egy ötlethullámot akarnak elindítani. Látványtervekkel! 
Drága kísérletek - olcsó kifogások

Drága kísérletek - olcsó kifogások

Csak két és fél évig tartott! Bejelentették, hogy beszüntetik a tartós tankönyveket, mégpedig a szülői visszajelzések miatt.
Kiállítás a Nagy Sándor utcai Kerámia Központban

Kiállítás a Nagy Sándor utcai Kerámia Központban

A Wartha Vince-diplomadíjat elnyerő keramikusművészek alkotásaiból nyílik kiállítás a Nemzetközi Kerámia Központban.
A Forradalom és Szabadságharc ünnepe 2026

A Forradalom és Szabadságharc ünnepe 2026

Március 14-én és 15-én ünnepségek, programok Hódmezővásárhelyen a Forradalom és Szabadságharc 178. évfordulója alkalmából. Részletes program.
 

És ezt már olvasta?

Orbán Viktor Vásárhelyen
Orbán Viktor Vásárhelyen A rendezvény előtt egy helyi Békemenet indult a Népkerttől majd onnan érkeztek meg az országjárás helyszínéül szolgáló Bessenyei Ferenc Művelődési Központ elé.
 
Földesi Zoltán magyar bajnok lett
Földesi Zoltán magyar bajnok lett A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat versenyzője a serdülő -60 kg-os kategóriában magyar bajnoki címet szerzett
 
Kevés esély maradt a felsőházi rájátszásra
Kevés esély maradt a felsőházi rájátszásra A Dunaharaszti ellen játszotta utolsó hazai mérkőzését az NB I/B Zöld csoportjának alapszakaszában a Vásárhelyi Kosársuli. 
 
Három Bach koncert Vásárhelyen
Három Bach koncert Vásárhelyen A Szentháromság-templomban, a Református Ótemplomban és az ótemplomi gyülekezeti teremben is rendeznek Bach-koncertet márciusban.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 11. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Kapu Tibor Vásárhelyen
Kapu Tibor Vásárhelyen Március 17-én a második magyar űrhajós volt a vendége a hódmezővásárhelyi Szent István Általános Iskolának. Találkozott a vásárhelyi polgármesterrel is.
 
Kitüntetések 2026 - Vásárhelyen
Kitüntetések 2026 - Vásárhelyen Március 15-én díszközgyűlésen adták át Hódmezővásárhely kitüntetéseit, elismeréseit.