
Az eddig nyilvánosságra került épülettervek, fantáziarajzok egy ötlethullámot akarnak elindítani. Ez a tömör lényege a Rapcsák András és az Andrássy utca arculatának kialakításával kapcsolatos jövőbeni terveknek.
„Hamarosan fórumot szeretnénk a Városházán, amelyen a környéken lakók, közös képviselők, érdeklődők ismerkedhetnek a két utca rehabilitációjának elképzeléseivel” - mondta Hegedűs Zoltán a Vásárhelyi Híreknek.
Az alpolgármester azt is elmondta, a régi képeket nézegetve az Andrássy utca egy nagyon szép utca volt valamikor. Az első szakaszán azóta összesen két régi épület maradt, a többit elbontották, eldózerolták, helyükre modern, szocreál épületek kerültek. Régi vágya a városvezetésnek és a lakosságnak hogy valamit kezdeni kellene ezzel a résszel, mert például az Andrássy utca az elejéről nézve, egyáltalán nem nyújt szép látványt.
A most nyilvánosságra kerülő látványtervek - amelyek szigorúan véve nem megvalósítási tervek - lényege, hogy legyen végre valamiféle esztétikai harmóniában a Kossuth tér, a Rapcsák András és az Andrássy utca.
Hegedűs Zoltán megjegyezte, kétségtelen, hogy az OTP ház egyik (itt látható) új látványterve sem igazán harmonizál, de éppen ez is jelzi, hogy a képekből nem kell következtetéseket levonni, ezek a képek/fantáziarajzok egy „ötletelés” kiinduló alapjait képezik.
Arra a kérdésre, vajon mikorra lehet valódi építkezésről beszélni, Hegedűs Zoltán úgy véli, nem ártana igyekezni vele, hiszen 2-3 éven belül a tram-train építése után nem lenne célszerű újra felfordulást csinálni a belvárosban. Vagyis a villamospálya és műtárgyainak kiépítésével párhuzamosan az épületek felújítását, az építkezéseket is erre az időszakra kellene tervezni. Nem utolsó sorban ki kell dolgozni valamiféle finanszírozási formát, mert az nyilván nem megoldható, hogy a felújítási költségeket az ott élő lakosokra hárítsák.
A 2010-es években Hódmezővásárhely belvárosában elkezdődött rehabilitáció megkoronázását jelentené, ha az évtized végére megvalósulna az Andrássy utca épületeinek felújítása.