
Életútjának, műveinek, eszmeiségének ápolását, megismertetését tűzte ki célul és végzi töretlenül a Kárász József Alapítvány.
„Regényeinek, elbeszéléseinek megvan a leíró, dokumentatív értéke, de ugyanakkor megjeleníti bennük a lírai bensőségességet, és a külsődleges ábrázolás mellett a lélek és a szituáció kölcsönhatásáról vall.” mondta Grezsa István köszöntőjében, Kárász József 75. születésnapjának alkalmából. Méltatásában elhangzott: „Olyan politikai reformmozgalmat kezdeményezett, amely méltó folytatása volt a nagy reformkornak, a 19. századinak, Széchenyi és Kölcsey vállalkozásának. Megfogalmazta a saját magyar út alternatíváját, amely túlmutatott egyrészt a sztálinizmus, másrészt a fasizmus politikai modelljein. Olyan patrióta, nemzetvédő magatartás és elkötelezettség kapcsolódott hozzá, amely szemben állt a Horthy-korszak ostoba irredentizmusával. A fajelmélettel szemben nem a faji kérdést tartotta a központi kérdésnek, hanem a szociális kérdést, és ebben különbözött, ebben fordult szembe a német völkisch ideológiával. Ehhez a népi mozgalomhoz tartozott indulásakor Kárász József is.”
Az 1996-ban 82 évesen elhunyt vásárhelyi író életútjának, műveinek, eszmeiségének ápolását, megismertetését tűzte ki célul és végzi töretlenül a Kárász József Alapítvány, amely ebben az évben ünnepli 10 éves évfordulóját. Ennek jegyében rendeztek konferenciát november 25-én a Németh László Városi Könyvtárban. Kárász József ’Szemben az úri világgal’, ’Két szál gally: egy élet’, ’Hull a jövendő’ és a ’Templomkerülők’ című írásaiban a mának is rejlő üzenetet elemezte Árva László, a Németh László Gimnázium és Általános Iskola igazgatója, Simon Ferenc a Bethlen Gábor Református Gimnázium tanára, Fehér József író és Dr. Szabó Pál történész. Közreműködött Hegyiné Csernus Judit könyvtáros