
Március 3-án délután a két személyautó ütközött a 47-es számú főúton Hódmezővásárhely és Székkutas között.
Frissítve március 5-én:
A Szegedi Járásbíróság szabadlábra helyezte B. Balázst, aki a 47-es számú főúton Hódmezővásárhely és Székkutas között okozott a rendőrség gyanúja szerint szándékosan balesetet kedden délután. A 43 éves hódmezővásárhelyi férfi öngyilkossági szándékkal rántotta át a kormányt. B. Balázsnak már korábban is volt öngyilkossági kísérlete. A bíróság döntése ellen az ügyészség fellebbezést nyújtott be, így a végzés nem jogerős.
Az eddigi vizsgálatok szerint délután fél négykor egy 43 éves hódmezővásárhelyi férfi Renault Clio-jával haladt a 47-esen, amikor - a helyszíni szemle alapján - B. Balázs szándékosan elrántotta a kormányt a menetirány szerinti bal oldalra és a szemből érkező Skoda személygépkocsival összeütközött.
A balesetben a vétlen autó sofőrje megsérült, őt a kiérkező mentők kórházba szállították.
A helyszínen elvégzett elsődleges vizsgálat alapján B. Balázs ittasan vezette járművét.
A Hódmezővásárhelyi Rendőrkapitányság a balesetet okozó férfit előállította. Ellene közúti veszélyeztetés bűntettének és járművezetés ittas állapotban vétségének megalapozott gyanúja miatt indult büntetőeljárás. A rendőrök a férfit őrizetbe vették és kezdeményezik előzetes letartóztatását.
A Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint tavaly 2,8 százalékkal nőtt az ittasan vezetők száma, 2013-hoz képest. A rendőrség által szondáztatott 1546 járművezető közül 820-an személygépkocsit vezettek ittasan.
Az utakon autózó vétlen autósokat, családtagjaikat ugyan nem vigasztalja, ám az ittasan autóba ülők, jó ha tudják, hogy a Btk szigorúbb lett az elmúlt években:
236. § (1) Aki ittas állapotban vasúti vagy légi járművet, gépi meghajtású úszólétesítményt vagy közúton, illetve közforgalom elől el nem zárt magánúton gépi meghajtású járművet vezet, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2) A büntetés bűntett miatt
a) három évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény súlyos testi sértést,
b) egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény maradandó fogyatékosságot, súlyos egészségromlást vagy tömegszerencsétlenséget,
c) két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény halált,
d) öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény kettőnél több ember halálát okozza, vagy halálos tömegszerencsétlenséget okoz.