
Már legalább két évtizedes az együttműködés a város Önkormányzata és a Városi Gyermek- és Ifjúsági Önkormányzat között.
Képen a Városi Gyermek- és Ifjúsági Önkormányzat tagjai és Napkori Mónika (jobb szélen)
Tavaly decemberre érett meg az az elképzelés, hogy a már egyszer nagyon régen írásban rögzített együttműködést most ismét megerősítsék. Ez talán azt is jelzi, hogy az elmúlt évek kissé "elsikkadt" kommunikációja után az Önkormányzat jobban odafigyel a Városi Gyermek- és Ifjúsági Önkormányzat munkájára, ötleteire.
Március 30-án Almási István polgármester, Szabó Adrienne ifjúsági polgármester és Napkori Mónika felnőtt segítő látta el kézjegyével a - több helyi médiában tévesen: diákönkormányzatnak nevezett - Városi Gyermek- és Ifjúsági Önkormányzat és a hódmezővásárhelyi Önkormányzat együttműködési megállapodását.
Mint ismeretes a 10 tagú Városi Gyermek- és Ifjúsági Önkormányzatnak eddig is megvolt véleményezési joga a városi grémium által beterjesztett, az ifjúságot érintő javaslatokról. Arról nincsenek információink, hogy az elmúlt években hány javaslatot véleményeztettek a Gyermek- és Ifjúsági Önkormányzattal?
Az ígéretek szerint most már a programjaikat, rendezvényeiket az Önkormányzat minden alkalommal segíteni fogja, akár infrastruktúrával, vagy a helyszín ingyenes biztosításával.
„Az Önkormányzat nyitott az ötleteinkre, a programjainkra” - mondta Napkori Mónika a Vásárhelyi Híreknek. Rögtön el is hárította a felvetésünket: „Téves az az elképzelés, hogy például Hódmezővásárhely szórakozóhelyeinek számát akarnánk növelni, és ettől lesz élhetőbb a város a fiatalok számára.”
Mint mondta, eddig is nagyon sok ötletük, elképzelésük volt/van, amelyek lényege a közösségfejlesztés, a kreativitás, és ezek akár egynapos rendezvényekkel, vagy táborok szervezésével megvalósíthatók.
A hódmezővásárhelyi Önkormányzat által beadott 3 éves időtartamú 25 milliós pályázat kiegészítésében éppen ezeket a programötleteket kell összeszedni, továbbá felmérést kell készíteni, javaslatokat kell összeállítani, mire nyitottak a helyi fiatalok. Ebben számítanak a Városi Gyermek- és Ifjúsági Önkormányzat segítségére.
Mint kiderült, az egymásra utaltság fordítva is igaz, mert a Városi Gyermek- és Ifjúsági Önkormányzat csak akkor pályázhat, ha egy kötelezettséget vállaló szervezet áll mögöttük. A most (újra)kötött megállapodás ezt is lehetővé teszi.
A Városi Gyermek- és Ifjúsági Önkormányzat egyébként évek óta rendszeresen tart közösségfejlesztő, önismereti tréningeket, szervez táborokat, kirándulásokat, illetve sikeres programokat, mint például a több száz fiatalt megmozgató ’Csere-bere Karácsonyt’. Részt vesznek aktívan a város ifjúsági életében, és ezzel a most aláírt megállapodással talán nagyobb nyilvánosságot kapnak.