
Befejeződött a hódmezővásárhelyi Szent István és a Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskolákban az Értek Nőknek Egyesület 4 témakört felölelő önismereti előadássorozata.
A rendhagyónak mondható sorozat februárban indult alsós diákokra szabott önismereti délelőttökkel, amelyek többek között olyan témákban keresték a választ, mint ’Ki is vagy valójában? Ne veszítsd el a fejed, ha megbántanak! Győzd le a félelmeidet!
Márciusban az interaktív foglalkozáson a negatív és pozitív érzelmekről, az érzelmek kezeléséről beszélgettek a gyerekekkel. A kifejezetten kötetlen, jó hangulatú, a korosztály számára könnyen érthető előadások sorát áprilisban a párválasztás és családi élet, a női-férfi szerepek, a konfliktuskezelés köré szervezték.
Laskai Nelli párkapcsolati mediátor elmondta, hogy mind az előadók, mind a gyerekek minden alkalommal nagyon várták az újabb találkozást. Egy-egy előadás témáiban a diákok nagyon aktívak voltak, őszintén beszéltek az érzelmeikről, szívesen játszották el, hogy milyen a szomorúság, vagy a vidámság. A trénerek által sok esetben hétköznapi konfliktusos szituációkat is eljátszottak, majd közösen kielemezték azokat.
Mint mondta „nagyon értékes 4 hónap áll mögöttünk, köszönettel tartozunk az iskolák igazgatóinak, pedagógusainak a pozitív hozzáállásukért, támogatásukért és köszönjük a gyerekeknek, szülőknek az együttműködésüket.”
Az ’Iránytű az ÉLET- hez’ programsorozat előadója Koller Emese, Monori Máté, Nagyné Laskai Nóra és Laskai Nelli volt. A program címével megegyező honlapot (www.iranytuazelethez.hu) is létrehoztak, amelyet gyakran látogattak a gyerekek, illetve szüleik.
Laskai Nelli párkapcsolati médiator, az Értek Nőknek egyesület elnöke arról is beszélt, hogy ez a program az Önkormányzat támogatása nélkül nem jött volna létre.
„Nagyon örülünk, hogy egyesületünk céljait tekintve mellénk álltak ebben a gyermekek harmonikus fejlődése érdekében zajló programsorozatban.”
A programsorozat pályázati finanszírozásból valósul meg a DAOP-5.1.2/C -09-2f–2012-0002 azonosító számú, a Szent István város-rehabilitáció című projekt keretében elkülönített programalapból, társadalmi célú, a helyi lakosságot aktívan bevonó, elsősorban közösség- és szemléletformálást erősítő, non-profit mini-projekt keretében.
A projekt 100%-os mértékben támogatott, a támogatás 50%-át Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város Önkormányzata, 50%-át az Európai Unió Regionális Fejlesztési Alapja társfinanszírozásban biztosítj
Kapcsolódó cikkeink:
Fedezd fel önmagad! - Mi segítünk!
Kalandozás az érzelmek világában