Kultúra, oktatásIgazi cirkusz Vásárhelyen

2014. április 3., csütörtök
 

Ma délelőtt az Eötvös Cirkusz meghívására a Vásárhelyi Hírek benézett a kulisszák mögé, néhány órával a négynapos előadássorozatuk premier előadása előtt.

 


Fotók: VH

 


Az elefántok higgadt, igaz, talán tőlük megbocsátható nyugodt tempójú délelőtti edzésük után jöhetett a reggeli. A manézsból a szálláshelyükre vonulva volt egy kis forgalmi dugó, de valószínű a sietősebbek is kétszer meggondolták, hogy rádudáljanak a tonnás ormányosokra. Az Eötvös Cirkusz többi állata is kellő méltósággal és rutinnal várta a csütörtöki premiert: az óriás ara papagájok napoztak és nagy kedvvel pózoltak a kamerának, egy kis csipkedéssel arrébb tessékelve a már lefényképezett „kollégát.”

A vadnyugati paci egykedvűen álldogált, neki is a show az igazi élvezet, nem pedig a kissé unalmas örökös szénaropogtatás. Talán csak a fehér farkasfalka volt idegesebb a kelleténél, de nem a fellépés izgalma, hanem inkább az új szagorgia miatt, ami a szabadtéri ketrecükben éri őket. Jól meg is ugattak mindenkit, hiába szóltunk rájuk. Kísérőnk nevetve mondta, csak angolul értenek.

Bent a sátor alatt a légtornászok rendezgették köteleiket, ők viszont csak olaszul értenek. Pár kedves udvarias mondat után, kaptuk a jókívánságot: Buon divertimento! Vagyis, jó szórakozást...az Eötvös Cirkusz Nagy kalandjához, minden vásárhelyinek.

 

A vásárhelyi előadások műsora ITT!

 

Kapcsolódó cikkünk:


A báró és a műlovarnő szerelme

 

Olvassa el ezt is!

Képzelet szárnyán

Képzelet szárnyán

Szinte biztos volt, hogy az Aranyossy Napok szervezői idén is olyan kiállítással zárják a rendezvénysorozatot, amelyben a humánum kapja a főszerepet.  Képekkel!
Szurkapiszka

Szurkapiszka

A Fidesz közleményben nehezményezi, miért nem jött Vásárhelyre az LMP színeiben induló Nagy Bandó András.

Hosszútávú elképzelések

Hosszútávú elképzelések

Április 2-án, rendkívüli közgyűlésen a képviselő-testület elfogadta Hódmezővásárhely 2029-ig szóló gazdasági programját.
Már csak az 5-8. helyért folynak a meccsek

Már csak az 5-8. helyért folynak a meccsek

A Budafokot fogadta a Hódtói Sportcsarnokban a Vásárhelyi Kosársuli.Tizenkét pontos hátrányból várja a visszavágót az 5-8. helyért zajló rájátszás első körében.
 

És ezt már olvasta?

A szakmai elkötelezettséget díjazták
A szakmai elkötelezettséget díjazták Április 30-án délelőtt ünnepi díszközgyűlés keretében Mátray Attila–díjjal tüntették ki Rácz-Káté Mónikát sokrétű szakmai tevékenysége elismeréseként.
 
Csomorkány SE sikerek a Vidékbajnokságon
Csomorkány SE sikerek a Vidékbajnokságon Korosztályos Vívó Vidékbajnokság rendeztek Zalaegerszegen. Két aranyérmet nyert Spissák Dalma.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 14. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Majális Vásárhelyen
Majális Vásárhelyen A háromnapos vásárhelyi Majális teljes programja.
 
Van miért tartanunk a digitális állampolgárságtól?
Van miért tartanunk a digitális állampolgárságtól? Magyarországon is egyre hangsúlyosabbá válik a digitális állampolgárság fogalma, amelynek célja, hogy ügyeinket gyorsabban, egyszerűbben tudjuk intézni.
 
Húsvét a Kovács-Küryben
Húsvét a Kovács-Küryben Ünnepi műsorral kedveskedtek az idősotthon munkatársai és az önkormányzat képviselői az intézmény lakóinak.
 
Vereség a rájátszás első meccsén
Vereség a rájátszás első meccsén Az alapszakaszban 2. Tiszaújváros vendégeként kikapott ugyan a vásárhelyi csapat, de kiválóan tartotta magát. A második találkozón  kiharcolhatja az egyenlítést a párharcban. Frissítve!