KözéletHófehér csillogás, hercegnő frizurák – Női szemmel a Bethlen Bál

2012. január 8., vasárnap
 

Csillogó strasszok, elegáns, ám annál szolidabb smink, göndör tincsek, hercegnő frizurák. A végzős lányok számára ez mind egy bál előkészületeinek eredménye.

 

 

 

 

 

 

 

A reggeli korán kelés, a fodrásztól a sminkeshez való rohanás és a több hónapos szervezés meghozta gyümölcsét, hiszen mesésen festettek a lányok a parketten.

 

Idén is megrendezték a hagyományos diákbált a Bethlen Gábor Református Gimnáziumban. A több mint száz végzős diák számára egy lezárást is jelentett az est, hiszen véget ért egy korszak, közeledik a gimnáziumi évek befejezése. De január 7-én este, a Hódtói Sportcsarnokban senki sem merengett az idő múlásán, a végzősök izgatottan várták, hogy felcsendüljenek a nyitótánc muzsikájának első hangjai.

 

Talán a végzős bál a legmeghatározóbb élmény egy középiskolás számára. Ilyenkor mindennek tökéletesnek kell lennie. Az ifjú férfiak makulátlan öltönyben, fehér ingben, peckesen álló csokornyakkendőben nyújtották fehér kesztyűs kezüket partnerüknek. A hölgyek mindegyike pedig - akár a mesebeli hercegnő - bátran álltak párjaik mellett és közösen, felszegett fejjel, mosolyogva léptek a parkettre.

 

De vajon mit rejt a háttér, mióta készülnek a fiatalok a bálra és mennyi energiájukat, idejüket emésztette ez fel? Ezt talán Mészáros Sára, a 12. d osztály végzőse foglalta össze a legtalálóbban. „Emlékszem, mikor először láttam meg a gimnázium épületét és az első végzős bált, a szám is tátva maradt. Most pedig itt állunk, elértünk idáig. Rengeteg munkát adott és súlyt tett a vállunkra ez a mai nap. De ezek most tovatűntek, mindenki mosolyog és csak a sikerre koncentrálunk” mondta Sára.

 

Ilyenkor persze mindenkiben dolgozik a természetes izgalom. Sára sincs ezzel másképp. „Izgulok a tánc miatt, igazából várom is meg nem is. Félek, hogy valami rosszul sül el vagy épp megbotlom és nem úgy lépek, ahogy kellene. De egész biztos vagyok magamban, tudom, melyik lépés után melyik jön és érzem a fantasztikus hangulatot is.”

 

Ügy tűnik a báli fények, a hangulat, elfeledtette a diákokkal a tavaly szeptember óta tartó munkát, hiszen már a tanév elején elkezdődtek a táncpróbák, sőt a lányok már a ruháikat is lefoglalták, nehogy valaki elvigye előlük a legjobb darabokat. A hófehér ruha persze nem elég. Ehhez kell igazítani a sminket, a frizurát, a cipőt, az ékszereket is.

 

Idén, számomra kicsit meglepő módon szolidabb, ám annál elegánsabb sminket viseltek a hölgyek. Most trendi smink, a szem környékének strassz köves díszítése is. Többeknek a szemsaroktól kezdve egészen a halántékig húzódó ívet alakítottak ki, ezzel is hangsúlyozva az igéző pillantásokat. A sminkek pedig valóban egyszerűek, de annál mutatósabbak voltak. A lányok saját bevallásuk szerint, a szakemberekre bízták, milyen legyen a báli kinézet. A legtöbben szürke árnyalatú, füstös, némi csillámporral vegyített sminket viseltek. Mészáros Sára például már előre kiválasztotta sminkmesterét, akivel egy próbát is tartottak, hogy milyen is legyen a hölgy arca a nagy napon.

 

 

 

A sminkeket az egységesség jellemezte, akárcsak a frizurákat. A hagyományos kontyokból idén keveset láthattunk a Bethlen Bálon. A kis csigákba feltekert, egy kontyba összetűzött hajviseletet csak néhányan választották. Annál több volt viszont a félig leengedett, vállra hulló haj. Oláh Alexandra már a nyáron óta készült a bálra.„A ruha is megvolt már a tanév kezdete előtt. Erről csak annyit: szerelem volt első látásra. A sminkem és a frizurám egyértelműen a ruhához lett igazítva. Alap elképzelésem csupán annyi volt, hogy fehér virágokat szeretnék a hajamba. Azt, hogy egy kis kontyból lelógjon a hajam a vállamra, már a fodrász tanácsolta és beismerem, szerintem egész jól áll. Megy az arcomhoz.” mondta 12. b osztályos Alexandra.

 

Kenéz Vivien Lilla, sminket és a frizurát szintén szakemberre bízta. „Igazából azt szerettem volna, hogy egyedi legyen minden. Olyan, ami én vagyok. A hajamba természetesen fehér virágok és kövek kerültek és én is a feles arányhoz ragaszkodtam, tehát egy kicsi konty, amiből a vállamra omlik a hajam. Szerintem ez megy a legjobban a ruhához, és mivel pánt nélküli darabot választottam, így talán még jobb ez a frizura.”

 

Úgy látszik hajdíszként idén a bethlenes lányok körében az apró virágok és kövek hódítottak, de néhány hölgyön tiarát is felfedezhettünk. Egy biztos 90 százalékban mindenkinek göndörített tincsei voltak. A lányok meg is mondták: „Hercegnő ruhához hercegnő frizura dukál.”

 

Megvan a ruha, a smink, a frizura, jöhetnek az ékszerek. Az ide bálban meglepően sokan viseltek ezüst ékszereket. A kicsit vastagabb, nyakvonalat és dekoltázst hangsúlyozó nyakékeket kedvelték a legjobban, ehhez pedig többen a kicsit hosszabb, lelógós fülbevalót választottak. Kiegészítőként a fehér kesztyűjükhöz csuklódíszként többen viseltek fehér textilrózsát.

 

Szinte majdnem készen is vagyunk a báli öltözködéssel, már csak a cipő hiányzik. A lábbelik idén igen változatosak voltak. Ha visszaemlékszem saját diákéveimre minket bizony arra tanítottak, hogy magas sarkú lábbelit viseljünk, hiszen abban tudunk a legszebben táncolni. Ez így is volt, de sajnos lábunk nem sokáig bírta a tűsarkakat. De ezt a bethlenes hölgyek is beismerték.

 

Kérdésemre, hogy milyen cipellő való a „hercegnő ruhához”, sokan a magassarkút mondták, de rögtön be is ismerték, hogy abban igen kemény munka „talpon maradni”. Ezután egyszerre emelték fel ruhájukat és kivillantak a puha rózsaszín papucsok. „Amíg a parkettre nem lépünk, így könnyebb.” Volt, aki csak az utolsó pillanatban vette fel „üvegcipellőjét” és a parkett szélén várakozó anyukája kezébe nyomta a kényelmet jelentő papucsot. A többség valóban a hegyes sarkakt részesítette előnyben, de volt, aki a laposabb lábbelit választotta. „Ebben talán kisebb az esélye, hogy orra esünk. Nagyon nehéz magas sarkúban járni annak, aki világ életében nem viselt ilyet, nemhogy még táncolni. Úgyhogy mi inkább a sarok nélküli cipők mellett döntöttünk.” – avattak be a „szakmai titkokba” a lányok.

 

Egy szó, mint száz, ez egy életre szóló élmény és tökéletesnek kell lennie. A pénz nem számít, mint ahogy az sem, mennyi tennivaló van az első bálozó felkészítésével, de mint a közmondás is tartja: a munka meghozza gyümölcsét.

Valóban „hercegnők” léptek a parkettre a Bethlen Gábor Református Gimnázium idei bálján.

 

Kapcsolódó cikkeink:

 

Sziporkázás - Bethlen Bál 2012.

 

Bethlen báli tudósítás, kicsit másképp (2011.)

 

Báli szezon - báli ruhák 2012.
 
 
Saja Boglárka
 

Olvassa el ezt is!

Ismét a dobogó legfelső fokára állhatott a vásárhelyi Nagy Enikő

Ismét a dobogó legfelső fokára állhatott a vásárhelyi Nagy Enikő

Április 18–19-én rendezték Hódmezővásárhelyen, a Gyarmati Dezső Sportuszodában a VI. Consolis ASA Nemzetközi Szenior Úszóversenyt.
Jogerős ítélet a vásárhelyi gyilkossági kísérlet ügyében

Jogerős ítélet a vásárhelyi gyilkossági kísérlet ügyében

Jogerősen tizennégy év fegyházbüntetésre ítélt a Szegedi Ítélőtábla egy férfit, aki két felnőttet és egy gyereket próbált meggyilkolni egy hódmezővásárhelyi tanyán.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

2026. 18. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
Visszaesőként sokba kerül az önbíráskodás

Visszaesőként sokba kerül az önbíráskodás

A Hódmezővásárhelyi Járási Ügyészség vádat emelt egy férfival szemben, aki elcserélt autóját meg nem engedett módon követelte vissza.
 

És ezt már olvasta?

A két győzelemig tartó párharcban az első már megvan
A két győzelemig tartó párharcban az első már megvan Május 7-én este hazai pályán kezdte az NB I/B Zöld csoport 9. helyéért zajló párharcot a Vásárhelyi Kosársuli.
 
Vásárhelyi szervezetek az NKA támogatási listáján
Vásárhelyi szervezetek az NKA támogatási listáján A Csongrád-Csanád 04-es választókerületben, az utóbbi hetekben nyilvánosságra került listában 4 vásárhelyi kötődésű alapítvány, egyesület, szervezet és KFT. kapott támogatást.
 
Kilenc vásárhelyi érmes helyezés
Kilenc vásárhelyi érmes helyezés Gerendáson rendezték meg a VIII. Fehér Kupa és VIII. Spárta Kupa nevű ITF Taekwon-do versenyt.
 
Dombi Boglárka kapta idén a Mátray Attila díjat
Dombi Boglárka kapta idén a Mátray Attila díjat Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város közgyűlése úgy döntött: a Mátray Attila díjat az idei évben Dombi Boglárka kapja meg.
 
Nagyszerű teakwondos eredmények
Nagyszerű teakwondos eredmények A Diákbajnokságról és Engrich Mariann Emlékversenyről húsz dobogós helyezéssel tért haza a Máté Taekwondo és Hapkido Sportegyesület.
 
Sikerült nyerni a harmadik meccsen
Sikerült nyerni a harmadik meccsen A kosársuli megismételte az első meccsen látott teljesítményt, ezúttal is 30 ponttal nyert, így megnyerte a párharcot és a 9. helyért játszhat a bajnokság végén.
 
Nem kell fizetnie Márky-Zay Péternek
Nem kell fizetnie Márky-Zay Péternek A Nemzeti Választási Bizottság által kiszabott büntetést, amelyet a Kúria is jóváhagyott, most az Alkotmánybíróság megsemmisítette.