
Japán magyarországi nagykövete Koszuge Dzsunicsi június 6-án, szombaton beszédet mond az Alföldi Galériában Kósa Ferenc Kossuth- és Balázs Béla-díjas magyar filmrendező, Az idő egésze című fotókiállításán.
Kósa Ferenc művészete nem ismeretlen a japánok előtt, hiszen a Cannes-i nemzetközi filmfesztiválon 1967-ben a legjobb rendezés díjával kitüntetet filmrendező fotográfiái egy korábbi kiállításon nagy sikert arattak a szigetországban. A Tízezer napot, az Ítéletet, és A másik embert is jegyző rendező, forgatókönyvíró életéhez hozzátartozik Magyarország és Japán kulturális kapcsolatainak gondozása: országgyűlési képviselőként – az Interparlamentáris Unió Magyar-Japán Tagozatának elnökeként – számos alkalommal vett részt a két ország közötti kulturális és diplomáciai jellegű hivatalos találkozókon.
Hódmezővásárhely 2011 nyarán japán középiskolásokat látott vendégül, akik a pár hónappal korábbi nagy erejű földrengés – melyben megsérült a helyi atomerőmű - sújtotta Fukusima körzetéből érkeztek. (Cikk a lap alján!) A 14–17 éves diákok látogatása a hódmezővásárhelyi önkormányzat által életre hívott Kizuna-projektben valósult meg. A kizuna kifejezést a japánok az emberi kapcsolatokra, baráti kötelékekre használják, éppen ezért választotta Hódmezővásárhely ezt a szót a szolidaritási kezdeményezés címéül. A japán diákok két hétig voltak Magyarországon.
A Vásárhelyi Hírek videótudósítása a japán fiatalok vásárhelyi látogatásáról ITT! (Kattintson)
Kapcsolódó cikkünk:
Szeretnénk, ha tudnák: nem maradtak magukra a bajban