Zsúfolásig megtelt a Németh László könyvtár olvasóterme október 25-én délután Hézső Ferenc festőművész kiállításának megnyitójához kapcsolódó másfél órás beszélgetésen.
„Az időbeni folyamat részeseiként azonos feltételek között gyarapodtak a tapasztalataink és motiválódtak az érzelmeink. Visszatekintve a mögöttem sokasodó évtizedekben, megelégedéssel állíthatom, hogy szorgos munkával folyamatos figyeléssel jó családi háttérrel sikerült tovább lépnem a nyolcvanadik életéveimbe. Ha számba vesszük a szakmai alkotómunkában aktívan eltöltött éveket, ezeknek a terjedelmét is hatvan évben mérhetjük. Gyermekeink, unokáink növekedésével még teljesebbé vált a generációs folyamat” – mondta a Vásárhelyi Híreknek, Hódmezővásárhely művészvilágának egyik meghatározó személyisége.
Hézső Ferenc 1962-ben végzett a Képzőművészeti Főiskolán. Kezdettől fogva tagja volt a Vásárhelyi Művésztelepnek. 1966 és 1975 között a Bethlen Gábor Gimnáziumban, majd a szegedi Juhász Gyula Tanárképző Főiskola Rajz Tanszékén tanított 1975 és 2005 között, melynek két évtizeden át tanszékvezetője is volt. Művészete a vásárhelyi és az alföldi népélet iránt elkötelezett. Munkásságát több díjjal, többek között Tornyai-plakettel és Munkácsy-díjjal is elismerték.
Saját hitvallása szerint: „Igénylem a szoros kapcsolatot az engem körülvevő világgal. Tudatosan keresem a gyorsuló világ jelenségeinek sajátos arculatát.”
Ezt példázza a Városi Könyvtárban, a könyvtár és az Art Pagony Művészettörténeti Önképzőkör által szervezett, most megnyílt kiállítása is.