
Sz. I. a székkutasi Új Élet Mgtsz igazgatósági elnökeként 2007-ben a szövetkezet számlájára érkezett pénzösszeggel a sajátjaként rendelkezett.
A Hódmezővásárhelyi Járásbíróság november 20-án nem jogerősen bűnösnek mondta ki Sz. I. vádlottat 736 rendbeli üzletszerűen, kisebb értékre elkövetett sikkasztás bűntettében és 343 rendbeli üzletszerűen, szabálysértési értékre elkövetett sikkasztás vétségében, ezért halmazati büntetésül 1 év végrehajtásában 2 év 6 hónapra felfüggesztett börtön fokozatú szabadságvesztésre ítélte. A bíróság a magánfélként fellépő sértettek polgári jogi igényét elutasította, míg a kamatkövetelést egyéb törvényes útra utasította.
A nem jogerős ítélet tényállásának lényege szerint Sz. I. vádlott a székkutasi Új Élet Mgtsz igazgatósági elnöke volt a 2007. március 30. és 2007. december 31. napja közötti időszakban. A vádlott, mint az igazgatóság elnöke a szövetkezet számlájára érkezett, azonban a részarány-tulajdonosokat megillető, nagyságrendileg 103 millió forint pénzösszeggel 2007. március 30. napját követően sajátjaként rendelkezett akként, hogy azt különböző pénzügyi műveletekben – így többek között hiteltörlesztésre, közmű- és járuléktartozás kiegyenlítésre – használta fel, melynek következtében 1079 sértett számára különböző összegű kárt okozott.
Sikkasztás és hűtlen kezelés gyanúja miatt tettek feljelentést ellene és keresettel élt egy téesztag, a felügyelőbizottsági elnöke is. Szél István, Székkutas polgármestere lemondásra szólította fel a termelőszövetkezet vezetőit. Nem távoztak, sőt tavaly decemberben a tagság a közgyűlésen újra megválasztotta Sz. Imrét.
A bűncselekménnyel okozott kár hozzávetőlegesen 80 millió forint erejéig megtérült, ugyanis a szövetkezet kártalanította a részarány-tulajdonosokat, ezért a bíróság az általuk előterjesztett polgári jogi igényt elutasította.
A bíróság ítéletét az ügyész tudomásul vette, míg a vádlott és védője 3 nap gondolkodási időt tartott fent az esetleges fellebbezés bejelentésére, így az nem emelkedett jogerőre.