Nagy feladat hárul a Hódmezővásárhelyi Levéltárra az agrárszakoktatás történetének feldolgozásában.
Fotók: VH
Együttműködési megállapodást írt alá a Magyar Nemzeti Levéltár Csongrád-Csanád Vármegyei Levéltár és a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara.
Március 20-án délelőtt Hódmezővásárhelyen a Takács Ferenc Gyakorlati Képző Központban konferenciával kezdődött az SZTE MGK Fekete Gyula Intézménytörténeti Kutatócsoport és a SZAB Neveléstörténeti Munkabizottság projektje, amely ezen a napon a hódmezővásárhelyi agrárszakoktatás első fél évszázadával foglalkozott. A konferencia fontos részeként került sor a Magyar Nemzeti Levéltár és az MGK közötti szerződéskötésre, amelyet Dr. Biernacki Karol, az MNL CSCSVM Levéltár igazgatója és Dr. Komarek Levente az SZTE MGK oktatási dékánhelyettese írt alá.
A kutatómunka részben levéltári anyagokra épül, ebben pedig a Hódmezővásárhelyi Levéltárnak lesz prioritása.
A konferencián négy előadó beszélt az agrárszakoktatásról, a dualizmus korában, az 1800-as évek végén a Hódmezővásárhelyi Gazdászati Szakosztállyal egybekötött Felsőbb Népiskola történetéről, illetve Hódmezővásárhelyi Királyi Magyar Földmívesiskola első két évtizedéről, a Mezőgazdasági Kar és a mezőgazdasággal kapcsolatos intézetek alapítására irányuló törekvésekről a szegedi egyetemen az 1920-as évek idején, valamint Takács Ferenc korszerűbb gazdálkodásra neveléssel kapcsolatos munkáiról.
Ezek csak egy-egy epizódjai annak a nagyszabású kutatómunkának, amelynek összegzése egyúttal a helytörténet egy értékes fejezetét jelenti majd.