
Elfogta a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság Gazdaságvédelmi Osztálya azt a két gyanúsítottat, akik 2012. október 8-án egy Csongrád megyei vállalkozás bankszámlájáról 13,1 millió forintot utaltak át jogosulatlanul, olvasható a Csongrád Megyei Rendőrfőkapitányság közleményében.
A képen F.József (Fotó: blikk.hu)
A Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság Gazdaságvédelmi Osztálya számítógépes rendszer és adatok elleni bűncselekmény bűntette miatt rendelt el nyomozást, miután feljelentés érkezett arról, hogy egy Csongrád megyei vállalkozás bankszámlájáról számítógépes bűncselekmény elkövetésével 13,1 millió forintot utaltak át egy magánszemély bankszámlájára. Az összeg jelentős részét néhány órával később részletekben, készpénzben felvették több budapesti bankfiókban.
A főkapitányság nyomozói 48 órán belül azonosították a két gyanúsítottat, akiket a fővárosban és egy Pest megyei településen fogtak el. A bíróság mindkettejüket előzetes letartóztatásba helyezte. A nyomozás során a rendőrök lefoglalták a pénz egy részét, valamint az abból vásárolt különféle műszaki cikkeket. A rendőrség az anyagi kár megtérülésének biztosítása érdekében egy ingatlan zár alá vételét is kezdeményezte.
A blikk.hu úgy tudja, hogy október elején feltörte valaki a Hódmezővásárhelyi Városellátó és Foglalkoztató Közhasznú Nonprofit Kft. számítógépes rendszerét, és a dolgozók havi fizetését, 12 millió forintot átutalt egy másik banki számlára. Október 8-án a pénzt kivette egy férfi, és még aznap Budapesten a Révay utcában a Trezory cégnél Orbán Viktor nevére bérelt egy széfet, amit 2013. február 5-ig kifizetett. Berakott néhány csomagot, és távozott.
November 7-én a gazdaságvédelmi nyomozók kopogtattak a Trezorynál. Egy általános adatkérő levélben 14 név szerepelt, az utolsó Orbán Viktor, a kérdés pedig: van-e ilyen nevű széfbérlőjük. Székely Mihály ügyvezető a szerződésben vállaltaknak megfelelően, védve az ügyfelek érdekeit, elutasította a választ.
Erre a rendőrök a nyomozás területi kiterjesztéséről szóló határozatot hoztak, a konkrét bűncselekményt és a gyanúsítottakat is nevesítve. Ezután már megtudhatták, hogy Orbán Viktor névre kibérelte valaki az 1359-es széfet. A nyomozók már írták is a házkutatási határozatot. Székely úr pedig odarendelte a számítógépes rendszergazdát, és számlát is kiállított, hiszen a széf kinyitása 4 órába és néhány tízezer forintba kerül, az észrevétlenül feltörhetetlen biztonsági rendszer ugyanis rendkívül bonyolult.
A széfből előkerült 6,2 millió forint és a laptop, amivel a hackelést végezte a már letartóztatott F. József, aki visszaeső profi hacker, és a széfszerződésben saját e-mail címét adta meg értesítési címként. Ráadásul társának, L. Zsoltnak elárulta: a bazilika környékén bérelt széfbe rakta a szajré egy részét. Hárommilliót megtaláltak F.-nél, a többit elköltötték.