



Aki január 20-án délután belépett a Corvinba, azt hihette hogy egy francia iskolában van. Erre a délutánra ugyanis a város franciául tanuló diákjai vették birtokba az aulát.
Ezzel a kis műsoros ’Francia délutánnal’ hagyományt szeretnénk teremteni, mondta hírportálunknak Farkas Zsuzsanna a Corvin Mátyás Szakiskola és Szakközépiskola nemrég kinevezett igazgatónője. Mint elmondta, esemény célja az volt, hogy a város francia nyelvet tanuló diákjai bemutatkozzanak egymás előtt, egy kellemes délutánt töltsenek el együtt.
Hódmezővásárhelyen öt iskolában van jelenleg francia nyelv oktatás. Mindegyikben főállású franciatanár tanít. Az öt iskola napi francia nyelvoktatásában lektorként intenzíven részt Sylvain Grille, aki a rendezvényen is közreműködött. A délutánra a Klauzál Gábor Általános Iskola és Óvoda, a Németh László Gimnázium és Általános Iskola, a Bethlen Gábor Református Gimnázium és a Kalmár Zsigmond Tagintézmény és a vendéglátó Corvin Tagintézmény diákjai készültek francia dalokkal és versekkel, jelenetekkel. Több városi közéleti személyiség mellett mind az öt intézmény igazgatója eljött a méltán a világ egyik legszebb nyelvén elhangzó műsoros délutánra. Eljött a Magyar- Francia Ifjúsági Alapítvány elnöke, Körmendy Mariann aki élénk érdeklődéssel figyelte a műsorokat. A Magyar-Francia Ifjúsági Alapítványt 1992-ben azzal a céllal hozta létre a művelődési és oktatási miniszter, hogy francia anyanyelvi tanárok magyar oktatási intézményekben történő foglalkoztatásával segítse a francia nyelv és kultúra tanítását és hozzájáruljon a két ország fiataljai közötti kapcsolatok kialakításához, elmélyítéséhez. Sylvain Grille munkáltatója is az alapítvány, amelynek a finanszírozásával és az önkormányzat jelentős segítségével tanít Vásárhelyen. Farkas Zsuzsanna igazgatónő elmondta, azt szeretnék ha ezek a délutánok, amelyek ötlete dr. Nagyné Bánfi Judittól, a HISZK főigazgatójától származik, rendszeressé válnának hiszen rámutat arra, hogy az európaiságban az angol és a német mellett a francia nyelv ismeretének is fontos szerepe van.