Már szinte hagyomány, hogy az Aranyossy Ágoston iskola részt vesz a fóti Országos Lovasterápiás Versenyen, és szokás szerint díjakkal tértek haza.
A Magyar Lovasterápia Szövetség a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat védnökségével és támogatásával szeptember 25-27. között, immáron tizenegyedik alkalommal rendezte meg nemzetközi és hazai Díjlovas Versenyét és Lovasterápiás Versenyét Fóton.
Az előző évekhez hasonlóan, idén is szeptember 25. és 27. között a Díjlovas Versennyel párhuzamosan rendezték a Lovasterápiás Versenyt, amelyre 24 csapatban 200-an neveztek be.
A hiperaktív, tanulásban, illetve értelmileg akadályozott gyerekek a hagyományokhoz híven önállóan lovagoltak ügyességi pályán, illetve díjlovas programot mutattak be lépésben és ügetésben.
A Jámbor Vilmos Emlékversenyen csapatok versenyeztek egymással vezetett lovon, a gyerekeknek játékos feladatokat kellezz lóháton megoldaniuk. A gyógypedagógiai lovastorna versenyszámra hiperaktív, tanulásban akadályozott, illetve értelmileg akadályozott gyermekek nevezhettek három életkori kategóriában.
A Mádl Ferenc Emlékversenyen a versenyzők bármilyen mesét, történetet előadhattak, melyben a lovason kívül a ló is fontos szerepet kapott.
Az Aranyossy Ágoston Református Óvoda és Általános Iskola intézményét, valamint az iskola Alapítványát 9 diák képviselte Fóton.
Kissné Hatvani Erika igazgatónő a Vásárhelyi Hírek kérdésére elmondta, az Aranyossy idén is számos versenyszámba benevezett a díjlovaglástól a lovastornáig, melyben többek között még csapat váltóverseny is volt. A versenyen az iskola tanulói hat dobogós helyezést értek el. Hozzátette, külön nagy öröm volt számára, hogy Balog Zoltán emberi erőforrások minisztere kérésére az Aranyossy csapat tagjai és felkészítői negyedórás lovasterápiás bemutatót tartottak. (Képünkön.)
A bemutatót és a versenyt követően, a miniszter beszédében egyebek mellett kiemelte: lovas nemzet lévén nagyon jó dolog, hogy nemcsak szórakozni és játszani lehet a lovakkal, hanem gyógyulni is. Hozzátette: örvendetes, hogy egyre inkább elterjed a lovasterápiás módszer Magyarországon, ugyanakkor nem szabad, hogy az érintett családok anyagi helyzete határozza meg a módszerhez való hozzáférést.
A tárca vezetője megköszönte a szülőknek, a pedagógusoknak, illetve a lovasterápiás oktatóknak az áldozatos munkát, gratulált a versenyzőknek a helytállásért, majd átadta a díjazottaknak az okleveleket, a pénzjutalmakat és a serlegeket.
Aranyossy eredmények:
Csapat versenyszámban
Jámbor Vilmos Emlékverseny csapatváltó I. helyezés
A csapat tagjai: Szabó Andrea, Lázár Lajos, Snóbli Attila, Kocsis József
Egyéni versenyszámokban:
Faragó Dorina 1 ezüst és 1 bronzérem (önálló lovaglás, lovastorna)
Papp Erik Bálint 1 bronzérem (lovastorna)
Kocsis József 1 aranyérem (díjlovaglás)
Szabó Andrea 1 ezüstérem (lovastorna)
További helyezések:
IV. helyezés 1 fő, V. helyezés 3 fő, VI. helyezés 2 fő, X. helyezés: 1 fő, és XIV. helyezés: 1 fő
A csapat az összesítésben a IV. helyezést érte el a versenyen.
A csapat tagjai: Snóbli Attila, Zsótér Dávid, Lázár Lajos, Csabai Diána, Juhász Gergő, Kocsis József, Faragó Dorina, Szabó Andrea, Papp Erik Bálint.
Felkészítők: Kissné Hatvani Erika lovasterapeuta, Kiss Réka lovasterapeuta.