BulvárAz év emberei 2016: átadták a díjakat

2017. január 25., szerda
 
Az év emberei 2016: átadták a díjakat

Hódmezővásárhelyen a májtranszplantált, 14 éves Süli Flóra lett az Év embere, aki a műtét után is teljes életet él.

 

 

 

 

 

A Délmagyarország Kiadó minden évben átadja az Év Embere Díjat, - megfogalmazásuk szerint azoknak, a hétköznapok hősöknek Csongrád megyében, akik munkájukkal, közösségi aktivitásukkal vagy bátor kiállásukkal példát mutattak a környezetükben élőknek.

 

– Meglepődtem, mikor megtudtam, hogy Év embere lettem. Nem számítottam rá, hogy engem választanak. Nagyon örülök! Köszönöm azoknak, akik ajánlottak. Már megvan a díj helye, amit a vitrinbe, az érmek és a többi trófea mellé teszek majd – árulta el a Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskola hetedikese. Idén két nagy verseny vár rá: Debrecenben a speciális diákolimpia, nyáron a spanyolországi Világjátékok, amely a legrangosabb sporteseménye a szervátültetetteknek. Célja ismét a dobogó legfelső foka. Közeleg a továbbtanulás, a közgazdasági és a fogtechnikusi pálya vonzza. Szeret olvasni, és szabadidejében szívesen beül barátnőivel egy cukrászdába.

– Sütni is szeretem az édességeket. Szívesen készítek muffint és fahéjas süteményt – mondta Flóra.

 

A HSÚVC ifjú úszójának első nemzetközi sikeréről 2014 augusztusában írtunk a Vásárhelyi Hírekben, amikor Krakkóban 15 ország 400 sportolója mérte össze erejét a 8. Transzplantáltak és Dialízisesek Európa-bajnokságán, amelyen 13 fős magyar csapat vett részt. A válogatott tagja volt az akkor 11 éves vásárhelyi Süli Flóra is, aki 2009-ben májátültetésen esett át.

A vásárhelyi kislány a lengyelországi kontinensversenyen négy dobogós helyezéssel mutatkozott be. 2014-ben először vett részt nemzetek közötti versenyen és rögtön három arany- és egy ezüstérmet szerzett.   

 

2016-ban, júliusban a Vásárhelyi Hírekben beszámoltunk arról, hogy szinte megismételte a két évvel előtti eredményeit a Szervátültetettek és Művesekezeltek Európa-bajnokságán, Finnországban. 24 országból közel 500 szervátültetett sportoló állt fel a rajtkőre. A magyar szervátültetett válogatott 45 sportolóból állt.

A négynapos kontinensversenyen Süli Flóra négyszer állhatott a dobogó tetejére: korosztályos Európa-bajnoki címet szerezve  50 méter pillangó úszásban, 100 méter mellúszásban, 50 méter mellúszásban és 50 méter gyorsúszásban.

 

Süli Flóra másodikos kora óta úszik, a HSÚVC csapatában, Molnár Ernő edző irányításával, illetve a Trappancs Egyesület színeiben. 2009-ben volt májátültetése. Szorgalmas edzésmunkájának köszönhetően és edzőjének segítségével kitűnő eredményeket ér el, nemcsak a speciális versenyeken, hanem több hazai versenyen is.

 
 
VH-DM
 

Olvassa el ezt is!

Csongrád megyében a vizeket kedvelik a sasok

Csongrád megyében a vizeket kedvelik a sasok

Elkészült az idei Sasleltár. 14. éve számolják. A Dél-Alföldi régió és Csongrád megye kedvelt helye a nagy testű ragadozómadaraknak.
Még napokig marad a szmogriadó

Még napokig marad a szmogriadó

Egyelőre úgy tűnik nem érte el a célját a szmogriadó sem Budapesten, sem Szegeden. Nem csökkent jelentősen a forgalom, hiszen nem sok jármű van a tiltott környezetvédelmi osztályban.
Van még remény a 7. helyre

Van még remény a 7. helyre

Bár vereséget szenvedett, elérhető közelségben maradt a 7. hely a Vásárhelyi Kosársulinak. Visszavágó május 23-án.
 A Kosársuli a 7. helyen zárta a szezont

A Kosársuli a 7. helyen zárta a szezont

Véget ért a 2024/25-ös szezon a Vásárhelyi Kosársuli számára. Saša Vejinović csapata 100 pont fölé jutott és főlényes sikert aratott a Sopron elleni visszavágón.

 

És ezt már olvasta?

Ünnepi megemlékezések Vásárhelyen június 4-én
Ünnepi megemlékezések Vásárhelyen június 4-én A Trianoni békediktátum aláírásának 105. évfordulóján, a Nemzeti Összetartozás Napján megemlékezéseket tartottak Hódmezővásárhelyen.
 
Jövő tavaszra halasztották az Alföldi Állattenyésztési Napokat
Jövő tavaszra halasztották az Alföldi Állattenyésztési Napokat Bár a járvány nem terjedt tovább, a szervezők döntése alapján a kiállítást az idén már nem pótolják.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 19. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Súlyos, életveszélyes sérülést okozott a tűz
Súlyos, életveszélyes sérülést okozott a tűz Két embert kellett kórházba szállítani, miután szombaton a Paperében lévő egyik kiskertben a zöldhulladék-égetés során elszabadultak a lángok.
 
A hódmezővásárhelyi leventékről nyílt kiállítás
A hódmezővásárhelyi leventékről nyílt kiállítás A hódmezővásárhelyi leventék kálváriájáról nyílt Szebb jövő helyett háború, halál, fogság és megbélyegzés címmel kiállítás a Tornyai János Múzeumban.
 
Civil és sportszervezetek kaptak támogatást
Civil és sportszervezetek kaptak támogatást Hódmezővásárhely Önkormányzata idén is több, mint 35 millió forinttal támogatja a helyi egyesületek működését.
 
Az év online diákmédiuma lett a vásárhelyi Liszt média
Az év online diákmédiuma lett a vásárhelyi Liszt média Az Országos Ifjúsági Sajtófesztivál a fiatal újságírók és rádiósok legnagyobb éves találkozója. Idén is díjazták a legjobb diákújságírókat.