
Művészlakások múltja és jövője címmel nyílt csoportos kiállítás február 25-én délután Hódmezővásárhelyen.
A MANK Magyar Alkotóművészeti Közhasznú Nonprofit Kft. által 2016-ban felújított hódmezővásárhelyi Endre Béla Alkotóház – más néven Hódmezővásárhelyi Alkotóház – adott otthont a kiállításnak, ahol az ott megszületett műveket tekinthetik meg az érdeklődők április 19-ig.
A Hódmezővásárhelyi Művésztelep műteremlakásaiba 1969-ben költözhettek be először a helyi művészek. Az épületkomplexum, amelynek a Kohán György utcában van, azóta is fontos helyszíne a Vásárhelyen élő művészeknek.
Mint arról a Vásárhelyi Hírekben írtunk, az épületet 2016-ben újította fel a MANK, így az méltó helyszínévé vált az alkotómunkának, közösségi eseményeknek.
Ezen a helyszínen mutatják most be a művészlakásokban jelenleg élő alkotók munkáit, de láthatók az eddig összegyűjtött információk, újságcikkek, adatok és fényképek is.
A cím: Művészlakások múltja és jövője, igen találó. Egyrészt egyfajta összefoglalást láthatnak az érdeklődők az eddigi alkotómunkákból, másrészt viszont betekintést nyerhetnek az alkotóházak funkciójába is: hogyan és miként születnek meg a művek egy ilyen házban, mi a jövője az ilyen létesítménynek és az ott tevékenykedő művészeknek.
A kiállítás a MűHáz Egyesület nevében valósult meg. Az egyesület szándéka szerint fontosnak tartja a hódmezővásárhelyi művészgenerációk közötti kapcsolat erősítését, a művésztelep történetének feldolgozását, az ez irányú kutatómunkát.
A tárlatot február 25-én Rapcsák Katalin alkotóházvezető nyitotta meg.
"Végezetül arra kérek mindenkit a központi vezetést, a városvezetőket az intézmények vezetőit, a pedagógusokat és az összes lehetséges mecénást ismerjék föl felelősségüket a jövő nemzedékeinek kulturális nevelésében és segítsék ennek a maroknyi Művészkolóniának a továbbéléséhez a lehetőséget támogatásukkal." - fejezte be megnyitóbeszédé Rapcsák Katalin.
A tizennégy alkotó munkáit április 19-ig tekinthetik meg az érdeklődők.
Kiállító művészek: Albert Ildikó, Blaski Márta, Erdős Péter, Fülöp Erzsébet, Kéri László, Lelkes István, Nagy Attila, Orosz Mária, Pannonhalmi Zsuzsa, Rományi László, Sándor Eszter, Szabó Judit, Szabó Klára Petra, Szvet Tamás.