Jövő ilyenkor már a Nemzetgazdasági Minisztérium fennhatósága alá kerülhet a Hódmezővásárhelyi Integrált Szakképző három iskolája. Ugyanis legkésőbb 2015 szeptemberétől elkerülnek a szakiskolák és szakközépiskolák a Klebelsberg Intézményfenntartó Központtól.
Az iskolákat, így az Eötvös József, a Kalmár József és a Corvin Mátyás Szakképzőt is a nemzetgazdasági tárca új háttérintézménye, a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal venné át.
"A tervek szerint már idén szeptemberben megalakul a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) új háttérintézménye, amely a szakképzés fejlesztése mellett a jövőben a szakiskolák és szakközépiskolák fenntartásáért, illetve szakmai irányításáért is fog felelni" – mondta a Magyar Nemzetnek Czomba Sándor munkaerő-piaci és képzési államtitkár. A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal (NSZFH) névre keresztelt új fenntartó mintegy ötszáz iskolát venne át a Klebelsberg Intézményfenntartó Központtól.
Az államtitkár szerint a munkaerőpiac szempontjából egészségesebb arányokat kell teremteni az iskolatípusok között, mert jelenleg a középiskolás diákpopuláció 40-45 százaléka jár gimnáziumba, illetve szakközépiskolába, és mindössze 10-20 százalék választja a szakiskolát, ráadásul ezeknek a diákoknak is csak mintegy negyede tanul hiányszakmát. "Miközben a piacon komoly igény mutatkozik például egy hegesztő vagy gépi forgácsoló iránt, a nappali rendszerű oktatásban nincs, vagy alig van, aki megszerzi ezeket a képesítéseket. A kormány a megújuló szakképzési rendszerben lehetőséget teremt – és anyagi támogatást is biztosít – ahhoz, hogy az intézmények átálljanak olyan képzési kínálatra, amelyekre valóban szükség van" – mondta Czomba Sándor. Hozzátette, olyan 3+2 éves rendszert alakítottak ki, ahol a szakma elsajátítását követően két év alatt érettségire is felkészülhet a diák, így megteremtették az átmenetet a felsőoktatásba is.