SportA végjátékban sem sikerült a fordítás

2017. február 12., vasárnap
 
A végjátékban sem sikerült a fordítás

Kikapott a bajnokságban második helyen álló Vásárhelyi Kosársuli a Békés otthonában. A hazai pályán mindenkire veszélyes viharsarkiak végig vezetve szerezték meg a győzelmet, igaz a végén majdnem sikerült elorozni előlük a diadalt. 

 

 

 

 


A meccs megnyeréséhez a Vásárhelynek igyekeznie kellett hatástalanítani Koma Dánielt, ami az első percekben nem igazán jött össze, mivel kétszer is betalált. (7-6) Mellette Nagy Balázs volt még veszélyes. A helyzeten az sem lendített túl sokat, hogy az előző héten bokasérülést szenvedő Kelemen Balázs nem lehetett ott a viharsarkiak csarnokában, így az első negyed 22-16-os hazai vezetéssel zárult.

 

A második periódus első fele sem alakult túl rózsásan a vendégek szempontjából, Nagy és Koma vitte a prímet. A másik oldalon a bajnokságban kiegyensúlyozottan teljesítő Szabó Péter kozmetikázta az eredményt, sajnos nem igazán talált ebben partnerre. (37-28) A Békés két remeklő kosarasa viszont nem nagyon lassított a félidőig, ketten együtt 34 egységet jegyezhettek a nagyszünetre, ennek köszönhetően 17 pontos vezetést szerzett csapatuk.

 

A hódmezővásárhelyiek hátrányának oka főként a dobásokban keresendő: 17 hárompontos kísérletből mindössze egyszer találtak be, míg riválisaik egy félidő alatt 7-szer voltak eredményesek. A harmadik játékrészben folytatódott a megszokott történet, nem igazán tudott feltámadni a Kosársuli, 5 perc játékidő pörgött le és 59-38 állt az eredményjelzőn. A dobások mellett Utasi Gábor fiai saját térfelükön sem találták igazán magukat, Koma, a szezon eddigi pontkirálya pedig már a 30. pontja felé járt. Minden remény ekkor még nem veszett el, mivel a Csongrád megyeiek 16 pontra tudtak felzárkózni az utolsó 10 perc előtt.

 

Ismét Szabó percei következtek, 10 pontra lopta magát a Hódmezővásárhely. Érezni lehetett, hogy ez a negyed a vásárhelyieké lehet, akik az idényben már többször  bizonyították, hogy óriási szívük van, és egyetlen küzdelmet sem adnak fel. Olyannyira nem, hogy egy perccel a vége előtt már csak 3 pontot kellett ledolgozniuk. Ezúttal viszont nem sikerült a csodába illő fordítás, ami Rostásék idei negyedik vereségét eredményezte.

 

 

Calle Pubfood Békés – Vásárhelyi Kosársuli 82-76 (22-16, 27-16, 14-15, 19-29)

NBI B csoportos kosárlabda mérkőzés, vezette: dr. Mészáros B., Gergely Cs., Lengyel Á..

Békés, Békési Városi Sportcsarnok, 150 néző.

Békés: KRSTIC 16/12, Kertész 11/6, Bánszki -, NAGY B. 19/9, KOMA 33. 

Csere: Gruda -, Molnár 3/3, Zsíros -, Nagy Cs. -.

Edző: Balog Vilmos

Kosársuli: SZABÓ 26/3, Béres 2, ROSTÁS 13, Vas 6, Varga 10/3.

Csere: Pavlovic 8, Kis Molnár 5/3, Nemes 6/3, Genal -.
Edző: Utasi Gábor

 

Utasi Gábor: „Ilyen rosszul már nagyon régen dobtunk, és ezt a mérkőzést nem sikerült megfordítanunk a végjátékban. A srácok mindent megpróbáltak a végén, de ez most sajnos nem volt elég.”

 

Vas Péterék két hét múlva a bombaerős Debrecen ellen javíthatnak a Hódtói Sportcsarnokban.

 


 
 
Forrás: Kosársuli
 

Olvassa el ezt is!

Mitől véd a VÉDA

Mitől véd a VÉDA

Már a vásárhelyi fix traffipax sem lehet egy aranybánya: megszokták. A 14 milliárdos országos beruházás ellenére sem csökkent a személyi sérüléssel járó balesetek számát.
Félmilliárdos felújítás két vásárhelyi intézményben

Félmilliárdos felújítás két vásárhelyi intézményben

Igazán ráfér már egy felújítás a hódmezővásárhelyi Kalmár Zsigmond iskola épületére, szintén megújulásra szorul a Cseresnyés Kollégium épülete is.
Még szinte el sem indult a fűtési szezon

Még szinte el sem indult a fűtési szezon

Máris szénmonoxid veszély miatt vonultak ki a tűzoltók egy vásárhelyi és egy mindszenti családi házhoz. Időben érkeztek, ezúttal szerencsére nem volt áldozat. Hasznos tanácsok.
Megnyílt az idei Őszi Tárlat

Megnyílt az idei Őszi Tárlat

Október 5-én délben nyílt meg a Magyarország legnagyobb múltra visszatekintő kortárs képzőművészeti seregszemléje, a 71. Vásárhelyi Őszi Tárlat.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 39. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Olga köszöntötte a vásárhelyieket
Olga köszöntötte a vásárhelyieket Október 11-én hivatalosan is átadták Ölelő Olgát a nagyközönségnek. Jóllehet már hetek óta megkezdődött az érdeklődők „zarándoklása” a Kása-erdőbe.
 
Nyert a Kosársuli az egriek ellen
Nyert a Kosársuli az egriek ellen Október 10-én este az NB I/B Zöld csoportjának 3. fordulójában az Egert fogadta a Vásárhelyi Kosársuli és az előnyét végig őrizve magabiztosan győzött.
 
Bölcsödék, óvodák fejlesztése
Bölcsödék, óvodák fejlesztése Két helyszínen több, mint 40 millió forintos beruházás zárult az Önkormányzati fenntartású bölcsődékben. Óvodai fejlesztések is voltak a nyári szünetben.
 
A tavalyi Őszi Tárlat fődíjasának önálló kiállítása
A tavalyi Őszi Tárlat fődíjasának önálló kiállítása Művészete klasszikusan modern, illetve korszerűen klasszikus, köszönhetően a középkort idéző aprólékos technikának és az ebből eredő míves megformálásnak.
 
A Kosársuli nem tudott nyerni Győrben
A Kosársuli nem tudott nyerni Győrben Október 3-án este a Győr vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 2. fordulójában.
 
Három vásárhelyi pedagógus vehette át díszdiplomáját a Városházán
Három vásárhelyi pedagógus vehette át díszdiplomáját a Városházán

Három vásárhelyi pedagógus vehette át díszdiplomáját október 30-án a díszközgyűlésen.