
Igazán ráfért már egy felújítás a hódmezővásárhelyi Kalmár Zsigmond iskola épületére, szintén megújulásra szorul a Cseresnyés Kollégium épülete is.
Az önkormányzati tulajdonú, 1973-ban épített Kalmárban nagyobb műszaki beruházás nem történt. A folyamatos korrózió, öreg, elavult építési technikák miatt bizonyos épületrészek állaga felújításra szorul. Az épületrészek hő és vízszigetelésének hiánya, a fémkeretes, régi nyílászárók szigetelési adottságai miatt az iskola fűtése gazdaságtalan.
A Cseresnyés Kollégiumot 1967-ben építették. Elengedhetetlenné vált a tetőtéri bevilágító ablakok, a víz- és szennyvízelvezető csövek és vizesblokkok vízhálózati felújítása, de fűtésrendszer és villamoshálózat korszerűsítése szintén fontos feladat.
Ezért is jelentős, hogy a Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum fenntartója a Nemzetgazdasági Minisztérium 554,5 millió forintos forrást biztosít a szakképző iskola, valamint a Kollégium felújítására.
A májusban kezdődő és az új tanév kezdetéig tartó munkálatok során Kalmár Zsigmond iskola épületén elvégzik a lapostető vízszigetelését, hőszigetelését, felújítják a csapadékvízelvezető rendszert. Tovább kicserélik a homlokzati nyílászárókat és hőszigetelést kap az épület.
A kollégium épületén kicserélik a tetőbevilágító ablakokat, nyílászárókat. Elvégzik a vizesblokkok, vízhálózat/szennyvízhálózat/esővíz elvezetés teljes cseréjét, felújítását.
Továbbá a tervek szerint a bejáratot, és a földszinten két szobát akadálymentesítenek.
Kilenc intézmény került a vásárhelyi központhoz