KözéletA java csak most jön

2015. január 3., szombat
 
A java csak most jön
A Vásárhelyről az első munkanapon autóba ülőket néhány kellemetlen meglepetés érheti. Mielőtt ideges lenne, íme néhány útbaigazítás.

 

 

Képünkön a Ferihegyi Repülőtér elágazása előtti útszakasz

 

 

Az utóbbi időkben az Orbán kormány népszerűségi indexének meredek zuhanását még inkább elősegítette a meggondolatlan autópálya matrica bevezetése körüli zűrzavar. Az alig 3 napja bevezetett rendszer szűnni nem akaró anomáliái valószínű január 5-én, hétfőn, az új év első munkanapján fognak igazán kulminálni. Akkor, amikor munkája, vagy egyéb teendői miatt útra kelnek az autósok.

 

Hódmezővásárhelyről - tekintettel arra, hogy a megyében csak 19 kilométert érint - viszonylag egyszerű átlátni a helyzetet. Ám tudni kell, hogy a röszkei határátkelő is fizetős lett, amit ezen a sztrádaszakaszon január 3-án még semmilyen tábla, sem kifelé, sem Szerbia felől nem jelez. Sőt egyelőre az átkelőnél nem is kapható megyei matrica.

Továbbá jó tudni, hogy az M5-ös autópálya az M43-as csomópontig, az M43-as pedig az 5-ös útig volt január elsejéig ingyenes. Már nem az!

Az 50-es utat rendszeresen használók sem kerülhetik ki Kecskemétet, a belvároson keresztül vezető sok lámpás utat, mert a várost elkerülő sztrádaszakasz is fizetős lett. 

Talán az egyik legfurcsább és legfelháborítóbb, hogy akit a Dunántúl felé visz a dolga, (és nem Baja felé megy), meg kell vennie két megyére is a matricát, ha az M8-as hídon a Pentele hídon megy át. Itt a Fejér megyei és a Bács-Kiskun megyei matricát kell megvennie, aki pedig az M9-es hídon menne, annak pedig a Tolna megyei és a Bács-Kiskun megyei matricát is meg kell vennie.

Az igazi meglepetés azt az autóst éri, aki Ferihegy 2 Repülőtérre igyekszik, ugyanis a 3900 méteres útért fizetni kell. Felhívjuk a Vásárhelyről a repülőtérre rendszeresen járó olvasóink figyelmét, hogy az általuk ismert régi 4-es utat betontömbökkel eltorlaszolták, tehát semmiképpen nem lehet kikerülni a fizetős alig 4 kilométeres szakaszt.

Mint ismeretes a nagy sietősen bevezetett meggondolatlan rendszer ellen az - eddig ingyenes - elkerülővel rendelkező települések fideszes polgármesterei is vehemensen tiltakoznak.

A legfrissebb hírek szerint, már a rendszeressé váló kormányellenes tüntetések mellett, szervezik az autópálya matrica elleni országos demonstrációkat is.  

Ez persze nem mentesít senkit a büntetés alól, ugyanis bizony január elsejétől már büntetnek, ha nincs meg a matrica, 14 875 forintos pótdíjat kell fizetni. Január 31-ig azonban türelmi idő van: ha ebben a hónapban valaki matrica nélkül autózik, "csak" 1470 forintos szolgáltatási díjat kell fizetni, és megváltani az adott megyei matricát.

 

Kapcsolódó cikkünk:

Minden autós napi olvasmánya (térképekkel)

 

 
 
VH-Selmeczi Dorottya
 

Olvassa el ezt is!

Háziállat, barátok, szex - ezek kellenek a hosszú élethez

Háziállat, barátok, szex - ezek kellenek a hosszú élethez

Számtalan módszer van arra, hogy meghosszabbítsa várható élettartamát. Hogy hogyan, kiderül cikkünkből.
Retro - Hódmezővásárhelyi Szilveszter 1962

Retro - Hódmezővásárhelyi Szilveszter 1962

A 60-as évek Vásárhelyen. A vendéglátóhelyeket telt ház és hatalmas fogyasztás jellemezte, százával pukkantak a pezsgősüvegek és remek hangulat uralkodott.
Nem tudják ki lépett a tram-train elé március 4-én

Nem tudják ki lépett a tram-train elé március 4-én

A hódmezővásárhelyi rendőrök az állampolgárok segítségét kérik egy ismeretlen 25 - 35 év között férfi holttest azonosításban.
Kevés esély maradt a felsőházi rájátszásra

Kevés esély maradt a felsőházi rájátszásra

A Dunaharaszti ellen játszotta utolsó hazai mérkőzését az NB I/B Zöld csoportjának alapszakaszában a Vásárhelyi Kosársuli. 
 

És ezt már olvasta?

Orbán Viktor Vásárhelyen
Orbán Viktor Vásárhelyen A rendezvény előtt egy helyi Békemenet indult a Népkerttől majd onnan érkeztek meg az országjárás helyszínéül szolgáló Bessenyei Ferenc Művelődési Központ elé.
 
Földesi Zoltán magyar bajnok lett
Földesi Zoltán magyar bajnok lett A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat versenyzője a serdülő -60 kg-os kategóriában magyar bajnoki címet szerzett
 
Három Bach koncert Vásárhelyen
Három Bach koncert Vásárhelyen A Szentháromság-templomban, a Református Ótemplomban és az ótemplomi gyülekezeti teremben is rendeznek Bach-koncertet márciusban.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 11. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Kapu Tibor Vásárhelyen
Kapu Tibor Vásárhelyen Március 17-én a második magyar űrhajós volt a vendége a hódmezővásárhelyi Szent István Általános Iskolának. Találkozott a vásárhelyi polgármesterrel is.
 
Kiállítás a Nagy Sándor utcai Kerámia Központban
Kiállítás a Nagy Sándor utcai Kerámia Központban A Wartha Vince-diplomadíjat elnyerő keramikusművészek alkotásaiból nyílik kiállítás a Nemzetközi Kerámia Központban.
 
Kitüntetések 2026 - Vásárhelyen
Kitüntetések 2026 - Vásárhelyen Március 15-én díszközgyűlésen adták át Hódmezővásárhely kitüntetéseit, elismeréseit.