
A 2010-es tanévre felvételizőknek az államilag finanszírozott nappali képzésre szakonként változóan, 398- 436 pontot kellett elérni. Valószínű idén sem lesznek alacsonyabbak a pontszámok.
A Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola, a 2010. január 1-én beolvadt Heller Farkas Turisztikai Szolgáltatások Főiskolával, a 6200 hallgatójával az ország legnagyobb magánkézben lévő felsőoktatási intézménye. Dinamikus fejlődését jól mutatja, hogy Hódmezővásárhelyen létesít tagintézményt, amelyben 200-250 hallgató kezdheti meg tanulmányait 2011. szeptemberétől.
Január 18 –án kedden 10 órakor a Hódtói Sportcsarnokban személyesen Dr. Vass László, a Budapesti Kommunikációs Főiskola (BKF) rektora tartja a felvételi tájékoztatót. Valószínű az időzítés oka, hogy a BKF képzése iránt érdeklődőket szívesen látja az iskola az egy héttel később, január 26. és 27-i budapesti nyílt napjára, illetve alig egy hónap van hátra a továbbtanulás eldöntésére. Az iskolába felvételizni szándékozók pedig nyilván a hódmezővásárhelyi kihelyezett tagintézménybe járnának szívesen, hiszen ebben az esetben sem az utazásra, sem kollégiumra, albérletre nem kell költeni. Mint már írtuk, a BKF megegyezett az Önkormányzattal, hogy a Polgármesteri Hivatal szomszédságában, a Városház utcai volt szakrendelő épületét díjmentesen megkapják bérbe nyolc évre, cserébe a BKF felújítja, iskolaként működőképessé teszi az épületet. A vásárhelyi Önkormányzat azt is vállalta, hogy a munkálatok finanszírozásába maximum 150 millió forint erejéig beszáll. Továbbá a megegyezés szerint az Önkormányzat ösztöndíjrendszert alakít ki a hódmezővásárhelyi hallgatók támogatására, közreműködik a felvételi előkészítő szervezésében, illetve biztosítja az ehhez szükséges infrastruktúrát. A tervezett új tagintézmény épületében a napokban megkezdődtek a munkálatok. Ennek első ütemében a földszint és az első emelet készül el. Várhatóan szeptemberben itt kezdhetik meg az első tanévet, a BKF turizmus illetve vendéglátás, kereskedelmi és marketing, valamint fotográfia, kézműves szakra és idegenforgalmi, vendéglátó és reklámszervező felsőfokú szakképzésekre felvételt nyert érettségizettek. A híresztelésekkel ellentétben média szak csak Budapesten indul. A 2010-es tanévre felvételizőknek az államilag finanszírozott nappali képzésre szakonként változóan, 398- 436 pontot kellett elérni. Valószínű idén sem lesznek alacsonyabbak a pontszámok, amelyeket ha nem sikerül elérni marad a költségtérítéses lehetőség, a hódmezővásárhelyi tagintézménybe jelentkezőknek, a budapesti tandíjakhoz képest átlag 35-50 ezer forinttal kedvezőbben, félévenként és szakonként eltérően 190-300 ezer forint közötti összegért.