Kultúra, oktatásVerseny a - történelem - javából

2017. április 4., kedd
 

Hódmezővásárhely nyolc általános iskolájának egy híján százharminc felső tagozatos tanulója nevezett az Emlékpont és a Klauzál Gábor Általános Iskola városi történelemversenyére. A diákok április 4-én, kedden mérték össze tudásukat a közgyűjteményben, az eredményhirdetésre egy hét múlva kerül sor.

 

 

 


 

A tanulókat és a felkészítő pedagógusokat köszöntve Miklós Anikó, a Kleuzál iskola igazgatója emlékeztetett: a tizenhat éves múltra visszatekintő versenynek már egy évtizede az Emlékpont ad otthont, amelynek történetében az idén nevező 129 tanuló részvételele rekordnak számít, ami arra is következtetni enged, hogy a történelem, mint tantárgy is egyre népszerűbb a fiatalok körében.

 

– Hódmezővásárhely történetében máig élő lenyomatokat hagytak a történelem eseményei, akár a török háborúk, akár a közelmúlt kommunista diktatúrája, amelyekre fontos, hogy emlékezzenek a diákok – hangsúlyozta megnyitójában Balázs József, a Hódmezővásárhelyi Járási Tankerület igazgatója, aki a megismertetés eredményes eszközének nevezte a tanulmányi versenyt.

 

A tudáspróbát vállaló tanulók két kategóriában – 5-6. és 7-8. osztályosok – töltötték ki a Klauzál Gábor Általános Iskola két pedagógusa, Papp Enikő és Baranyi Imre által összeállított tesztlapot, majd az Emlékpont két történésze, Nagy Gyöngyi és Zeman Ferenc vezetésével a diákok a kiállítóhelyet végigjárva válaszoltak feladatlap kérdéseire. 

A verseny végén a diákok emléklapot kaptak, az egy hét múlva esedékes eredményhirdetésen pedig a korcsoportonként hat-hat legjobb eredményt elért tanuló kap díjat és tárgyjutalmat.

 
 
VH-Emlékpont
 

Olvassa el ezt is!

Mit ér a Vásárhely környéki szántóföld?

Mit ér a Vásárhely környéki szántóföld?

Az értékesített szántók átlagos nagysága 4,1 hektár volt 2016-ban. Vásárhely környékén a gümölcsös ára átlag feletti. 1 millió 250 ezer alatt nincs termőföld.

Próbáld ki magad - szakmákra fókuszálva

Próbáld ki magad - szakmákra fókuszálva

Közel 50 csapat mérhette össze tudását a döntőben. A Próbáld ki magad az évek során túlnőtte a város falait, még vagy hat település diákjai is vetélkedtek. Eredményekkel és sok képpel! 
A két győzelemig tartó párharcban az első már megvan

A két győzelemig tartó párharcban az első már megvan

Május 7-én este hazai pályán kezdte az NB I/B Zöld csoport 9. helyéért zajló párharcot a Vásárhelyi Kosársuli.
A 10. helyen zárt a Kosársuli

A 10. helyen zárt a Kosársuli

Saša Vejinović: "Hullámzó szezonon vagyunk túl, amiből nagyon sokat kell tanulnunk és a tanulságot levonnunk.”
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 21. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
A régésztechnikusok munkáját bemutató kiállítás nyílt
A régésztechnikusok munkáját bemutató kiállítás nyílt Terepen! címmel a feltárásokon dolgozó régésztechnikusok és önkéntesek munkáját bemutató kiállítás nyílt a Tornyai János Múzeumban.
 
Sárgulás a tradíciók jegyében
Sárgulás a tradíciók jegyében Hódmezővásárhely jellegzetességéhez tartozik, hogy a Mezőgazdasági Kara hallgatói fogatos felvonulással jelképesen elbúcsúznak a várostól is.
 
Pünkösdölő a Tájházban
Pünkösdölő a Tájházban A Bessenyei Ferenc Művelődési Központ színes népi programmal várja a vásárhelyieket május 23-án délután 3-tól 5-ig, Pünkösd alkalmából.
 
Civil- és sportszervezeteket támogattak
Civil- és sportszervezeteket támogattak Hódmezővásárhely Önkormányzata 37,5 millió forinttal támogatta a helyi egyesületek működését. Idén megemelt kerettel, összesen 40 millió forintot osztottak ki.
 
Elhunyt Kőszegfalvi Ferenc
Elhunyt Kőszegfalvi Ferenc

Kőszegfalvi Ferenc Hódmezővásárhely egyik ismert helytörténésze, bibliográfusa és helyismereti kutatója volt, aki sokat tett a város történetének dokumentálásáért.

 
Van mit javítani a mezőgazdaság jelenlegi állapotán
Van mit javítani a mezőgazdaság jelenlegi állapotán Problémák vannak a földtörvénnyel; kihasználatlan uniós támogatások; művelési rendszerek felülvizsgálata; aszály; politikamentes agrárkamarák. Bóna Szabolcs sajtótájékoztatója.