SportVasárnap kezd a Kosársuli

2014. október 3., péntek
 
Vasárnap kezd a Kosársuli

Kecskeméten kezdi meg bajnoki szereplését a Vásárhelyi Kosársuli NBI B csoportos kosárlabda bajnokságban.

 

 

 

 

Nem lesz könnyű dolga dr. Elek András tanítványainak, mivel az A csoportos csapat mellett pallérozódó fiatalok évről évre egyre erősebbek. Már-már bravúrnak számít győzni a Mercedes-Benz Gyár KA otthonában.

 

Az ellenfél háza táján úgy tűnik minden rendben van, ezt bizonyítja, hogy tovább erősödött az első osztályban játszó együttesük, ami miatt továbbra is a B csoportban vitézkedhetnek a válogatottnál számításba vett trió, a Pongó fivérek és a vásárhelyi nevelésű Mészáros Máté. A szakmai munkát pedig Sztojan Ivkovics, a magyar válogatott kapitánya felügyeli. Minden esetre, aki győzni tud a tavalyi alapszakaszt harmadik helyen záró Bács-Kiskun megyei alakulat ellen biztosan elcsípi az alapszakasz első négy helyének valamelyikét.

 

Ezért nem ölbe tett kézzel várja az összecsapást a Kosársuli sem. A kék-sárgák az augusztusban megkezdett felkészülés alatt több edzőmérkőzést játszottak, és mindössze csak két vereséget szenvedtek. Egyszer az NBI B-s újonc Békés otthonában, majd egy rendkívül jó erőkből álló topolyai gárda ellen, mindössze egy ponttal. Jó hír az is, hogy az előző évben a felsőházból éppen kimaradó társaságot sikerült együtt tartani. Rostás Imre, Vas Péter, Vejinovics Szasa, Varga Dániel, valamint a rutinos Nyilas lehet a legnagyobb fegyver. Sőt ha jó formába lendül akkor kulcsemberré válhat Czibere, Gruda sőt a Zentáról most érkezett fiatal, Kelemen Balázs is. Egyelőre úgy tűnik jó alapra építkezhet a Czuprák Lászlóval megerősített dr. Elek András Utasi Gábor edzőhármas.

 

Fontos változás viszont, hogy a Vásárhely hosszú évek után először névadó szponzor nélkül kezdi meg a szezont. Az egyesület vezetése azonban időben el kezdett dolgozni a korábbi támogató helyettesítésén. Ráadásul mindez olyan jól sikerült, hogy rögtön két nagy céget is maguk mögé állítottak, így a 2014-15-ös idényben a Takarékbank Zrt., valamint a Magyar Földgáztároló Zrt, az MVM csoport tagja segíti a szereplést. A Hódtói Sportcsarnokban először október 18-án szombaton dobják fel a labdát. Az Eger elleni rangadó, és a többi bajnoki meccsre a belépés ingyenes.

 
 
Forrás: Vásárhelyi Kosársuli
 

Olvassa el ezt is!

Izgő-mozgó informatika

Izgő-mozgó informatika

Az NLG-ben többek között különböző feladatokat végrehajtó robotok, robotkaros modellek kicsik és nagyok számára egyaránt izgalmas látvány lesz.
Telt ház a Kosársulinál

Telt ház a Kosársulinál

Az elmúlt időszakban 300-ra emelkedett a kék-sárgáknál regisztrált utánpótláskorúak száma, így egyelőre befejeződött a férőhelyek feltöltése.
Súlyos, életveszélyes sérülést okozott a tűz

Súlyos, életveszélyes sérülést okozott a tűz

Két embert kellett kórházba szállítani, miután szombaton a Paperében lévő egyik kiskertben a zöldhulladék-égetés során elszabadultak a lángok.
A Gulág táborokról nyílik kiállítás az Emlékpontban

A Gulág táborokról nyílik kiállítás az Emlékpontban

Szembesítés címmel nyílik a szovjet kényszermunkatáborokba elhurcoltakról kiállítás kedden Hódmezővásárhelyen az Emlékpontban.
 

És ezt már olvasta?

Ünnepi megemlékezések Vásárhelyen június 4-én
Ünnepi megemlékezések Vásárhelyen június 4-én A Trianoni békediktátum aláírásának 105. évfordulóján, a Nemzeti Összetartozás Napján megemlékezéseket tartottak Hódmezővásárhelyen.
 
Jövő tavaszra halasztották az Alföldi Állattenyésztési Napokat
Jövő tavaszra halasztották az Alföldi Állattenyésztési Napokat Bár a járvány nem terjedt tovább, a szervezők döntése alapján a kiállítást az idén már nem pótolják.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 19. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
A hódmezővásárhelyi leventékről nyílt kiállítás
A hódmezővásárhelyi leventékről nyílt kiállítás A hódmezővásárhelyi leventék kálváriájáról nyílt Szebb jövő helyett háború, halál, fogság és megbélyegzés címmel kiállítás a Tornyai János Múzeumban.
 
Civil és sportszervezetek kaptak támogatást
Civil és sportszervezetek kaptak támogatást Hódmezővásárhely Önkormányzata idén is több, mint 35 millió forinttal támogatja a helyi egyesületek működését.
 
Az év online diákmédiuma lett a vásárhelyi Liszt média
Az év online diákmédiuma lett a vásárhelyi Liszt média Az Országos Ifjúsági Sajtófesztivál a fiatal újságírók és rádiósok legnagyobb éves találkozója. Idén is díjazták a legjobb diákújságírókat.
 
A szépségipar vásárhelyi díjazottjai
A szépségipar vásárhelyi díjazottjai Balatonfüreden rendezték meg a Magyar Fodrász-Kozmetikus-Körmös Egyesület és Balatonfüred Önkormányzatának közös szervezésében a 67. Magyar Bajnokságot.