SportVásárhelyi sportdíjak 2019

2020. február 28., péntek
 
Vásárhelyi sportdíjak 2019

Február 28-án Hódmezővásárhely városvezetése ebben az évben is hagyományosan kitüntette azokat a személyeket, akik 2019-ben bizonyították rátermettségüket és felkészültségüket mind a tanteremben, mint a sportpályákon. 

 

 

 

 

 

 

 

Szintén elismerésben részesültek a város sportéletében sikeresen tevékenykedő tanárok, edzők, sportvezetők.

 

Sok év után, ismét a vásárhelyi/mártélyi születésű Risztov Éva volt a meghívottja a díjátadóünnepségnek. Ezúttal nem mint díjazott, hanem mint díszvendég volt jelen.

"Ugyanezekben a padsorokban ültem 22 évvel ezelőtt, és ugyanígy vártam a Jó tanuló-jó sportoló díj átadására, ahogy ti most." – ezekkel a szavakkal üdvözölte a vásárhelyi diákokat, fiatalokat, felnőtteket.

 

Többek között átadták a Hódmezővásárhely Jó sportoló – Jó tanuló díjakat is – melyek nem tévesztendők össze az állami Jó tanuló - Jó sportoló díjjal.

 

Az általános iskolák alsó tagozatában a 4,5 feletti, a felsősöknél a 4,00 de a középiskolás korosztálynál is legalább a 3,5 feletti átlag kellett az eredményes pályázathoz.

 

A sporteredmény alapján kiosztásra került díjak esetében eddig minden évben az országos eredménnyel rendelkezők kerülhettek a díjazottak közé.

 

A díjazottak teljes névsora ITT olvasható!

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Fogyasztja egymást a képviselőtestület

Fogyasztja egymást a képviselőtestület

Valószínű csak ideiglenesen két képviselői mandátum vált bizonytalanná. A kissé adok-kapok hangulatú eljáráshoz az önkormányzati  törvény adja a muníciót.
Remek szereplés a Megyei Sakk Diákolimpián

Remek szereplés a Megyei Sakk Diákolimpián

Február 22-én Szegeden rendezték meg a Megyei Sakk Diákolimpiát, melyet a 12 főből álló vásárhelyi csapat 11 éremmel fejezett be. Eredmények.
Múltidéző kiállítás a Tornyaiban

Múltidéző kiállítás a Tornyaiban

A Kiss Lajos nyomdokain haladva című tárlaton nemcsak a legrégebbi korok tárgyai, hanem a mához közelítő időszakok emlékei is láthatók. Képekkel.
Az első kattintástól napjainkig

Az első kattintástól napjainkig

Eifert János vásárhelyiségéhez és munkásságának egyetemes értékéhez kétség nem férhet. Hódmezővásárhely díszpolgárának megnyílt az életmű kiállítása. Képekkel.
 

És ezt már olvasta?

Rapcsák András szobráról döntenek
Rapcsák András szobráról döntenek Az egykori polgármester szobrának áthelyezését kezdeményezi a hódmezővásárhelyi közgyűlés - döntöttek a testület legutóbbi ülésén.
 
Értékteremtő Nevelési Díjakat adtak át
Értékteremtő Nevelési Díjakat adtak át Brunszvik Teréz Emléknapot és Szakmai Konferenciát tartott a Hódmezővásárhelyi Egyesített Óvoda teljes dolgozói állományának bevonásával.
 
Timeline játék a vásárhelyi Levéltárban
Timeline játék a vásárhelyi Levéltárban A Hódmezővásárhelyi Levéltár egy új, - Magyarországon családi, baráti körben, pubokban egyre népszerűbb - társasjátékra invitálja a vásárhelyieket.
 
Magyar Hősök Emléknapja
Magyar Hősök Emléknapja Koszorúzással emlékeztek a Kossuth téren, a Kincses temető Hősök parcellájánál, a katolikus temetőben, valamint a Szent István templom falán elhelyezett táblánál.
 
Útban a világhírnév felé
Útban a világhírnév felé Május elején Papp Jázmin az isztambuli világkupán vívott a felnőttválogatottban. Az ötödik helyet a kínaiak legyőzésével érdemelték ki a magyarok.
 
Nagy vásárhelyi siker a Suzuki Streetball bajnokságon
Nagy vásárhelyi siker a Suzuki Streetball bajnokságon

Május 30-án, Hódmezővásárhely adott otthont az idei Suzuki Streetball sorozat második rendezvényének.

 
Kilenc vásárhelyi érmes helyezés Karlovacban
Kilenc vásárhelyi érmes helyezés Karlovacban A 28. Croatia Karlovac Open taekwondo versenyen idén is sikerrel vett részt a Máté Taekwondo és Hapkido Sportegyesület.