SportVásárhelyi rúdtáncosok VB sikere

2016. augusztus 29., hétfő
 

Sikeres nemzetközi versenyen vannak túl a hódmezővásárhelyi Pole Magic Rúdtánc Stúdió sportolói. Bronzérmet szereztek a Hamburgban rendezett Rúdtánc Sport Világbajnokság 2016 — Miss & Mister Pole Dance Globe 2016 versenyen.

 

 

 

 

 

Sabrina Pankow és Jeannine Wilkerling, nemzetközi rúdtánc trénerek és bírók szervezték a versenyt, amelyet augusztus 28-án rendeztek Hamburgban a Delphi Showpalast-ban.

 

Mint ismeretes a közvélemény által a kezdetben fenntartással fogadott rúdtánc mára teljes értékű sportággá vált, nemcsak a lányok, a nők számára. Így aztán Hamburgban 10 kategóriában fiuknak és lányoknak hirdették meg a versenyt.

Érdemes megjegyezni, hogy az augusztus 28-án tartott egésznapos versenyt megzavarta a nagy meleg, amit a légkondícionálok alig enyhítettek, emiatt a fémrudak csúszóssá váltak, igencsak megnehezítve a kifejezetten fogásokra épülő gyakorlatok hibátlan végrehajtását. Végül a versenyt két órára fel is kellett függeszteni.  

 

A versenyen 13 ország sportolói kvalifikálták magukat. Az előválogató után Magyarországot egyéniben 3 lány és duóban 1 pár képviselte.

Ez utóbbi páros a vásárhelyi Pole Magic Rúdtánc Stúdió két sportolója, akiket Bartyikné Oláh Gabriella tréner készített fel.

Magyarország sikeres szereplését bizonyítja, hogy valamennyi benevezett érmes helyezést szerzett: egyéniben Marosvölgyi Noémi arany-, Méry Menta és Szlávy Eszter bronzérmes lett.

 

A vásárhelyi páros: Mihály Andrea és Lukács Nikoletta a G9-es duó kategóriában indult, ellenfelük 2 szlovák 1 francia és 1 kínai páros volt.

A vásárhelyi lányok gyakorlatát a bírók bronzéremmel díjazták.

 

A világversenyen elért harmadik helyezésük azért is jelentős, mert - amatőrként - Bartyikné Oláh Gabriella tréner vezetésével mindössze hat hónapos edzőmunka eredménye.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Beszavazták a vásárhelyi énekesnőt

Beszavazták a vásárhelyi énekesnőt

A Star Academy egyik lakója Libor Laura, aki a Corvin Mátyás Vendéglátóipari Szakközépiskolában érettségizett, de már akkor is a színpad világa vonzotta igazán.
Óvodai kisszékből az iskolapadba

Óvodai kisszékből az iskolapadba

520 kisdiák ül be az iskolapadba elsejétől. Idén is a legtöbb elsős a Németh Lászlóba és a Szent Istvánba fog járni. Extra hosszú lesz az őszi szünet.
Melyik volt előbb: a nyúl vagy a tojás?

Melyik volt előbb: a nyúl vagy a tojás?

A locsolkodás idején, amikor a piros tojás is gazdát cserélt, érdemes megtudnia honnan is ered ez a szokás? Na és a nyuszi mit keres itt?
Vereség a rájátszás első meccsén

Vereség a rájátszás első meccsén

Az alapszakaszban 2. Tiszaújváros vendégeként kikapott ugyan a vásárhelyi csapat, de kiválóan tartotta magát. A második találkozón  kiharcolhatja az egyenlítést a párharcban. Frissítve!
 

És ezt már olvasta?

A szakmai elkötelezettséget díjazták
A szakmai elkötelezettséget díjazták Április 30-án délelőtt ünnepi díszközgyűlés keretében Mátray Attila–díjjal tüntették ki Rácz-Káté Mónikát sokrétű szakmai tevékenysége elismeréseként.
 
Csomorkány SE sikerek a Vidékbajnokságon
Csomorkány SE sikerek a Vidékbajnokságon Korosztályos Vívó Vidékbajnokság rendeztek Zalaegerszegen. Két aranyérmet nyert Spissák Dalma.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 14. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Majális Vásárhelyen
Majális Vásárhelyen A háromnapos vásárhelyi Majális teljes programja.
 
Van miért tartanunk a digitális állampolgárságtól?
Van miért tartanunk a digitális állampolgárságtól? Magyarországon is egyre hangsúlyosabbá válik a digitális állampolgárság fogalma, amelynek célja, hogy ügyeinket gyorsabban, egyszerűbben tudjuk intézni.
 
Húsvét a Kovács-Küryben
Húsvét a Kovács-Küryben Ünnepi műsorral kedveskedtek az idősotthon munkatársai és az önkormányzat képviselői az intézmény lakóinak.
 
A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj
A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj Itt a húsvét, és itt a sonkaszezon is. Most megmutatjuk a legfontosabb vásárlási tudnivalókat. Öt perc olvasást megér, hogy nyugodt, "jóízű" legyen a Húsvét!