A vásárhelyi fürdőélet 134 éves hagyományra tekint vissza, hiszen a város központjában 1886 óta üzemel fürdő. Az országban akkor egyedülállóan 100 méteres medencét építettek. Később ennek leválasztásából még két medence lett, ezek egyike a termál gyógymedence.
Kezdetben, míg a medencék összefüggőek voltak, kb. 3250 köbméter vizet kellett betölteni, ez igen nagy mennyiség volt. Minden héten egy alkalommal takarították a medencét. Vasárnap eset engedték le a vizet a medencéből, ez hétfő hajnalra fejeződött be. Ezután kitakarították, majd minden alkalommal kékköves mésszel is bemeszelték a medencék oldalát. (Török Sándor: Hódmezővásárhelyi fürdők története, 2004.)
Az 1886-ban átadott népkerti közfürdő után a város első, homokos strandfürdőjét Gál Sándor orvos létesítette 1928 júniusában, saját kishomoki földjén.
Ezzel szinte egy időben, Tornyai János orvos Újvároson, a Sarkalyi utcában építtetett betonmedencés fürdőt.
A város 1929-ben a svéd Speyer bankház 600 ezer dolláros kölcsönéből a város szívében, a Népkert nyugati részén kétszer 50 m-es betonmedencés (egyik úszásra alkalmas, mély vizű) és 600 kabinos strandfürdőt építtetett. Tervezője Reich Ede városi főmérnök, kivitelezője Kruzslicz Károly volt. Ezen kívül üzembe helyezésekor kétszintes vendéglő egészítette ki a fürdőt. Kisebb építési egységet képezett az Ady Endre utcai bejárat két oldalán lévő pénztár-, illetőleg személyzeti pavilon.
A 600 ezer dolláros kölcsönből fejlesztették a kórházat, bel-, és külterületi utakat építettek, új iskolák épülhettek, nyitottak egy téglagyári bányát, de ebből a pénzből épült meg az első városi bérház. A standfürdőt viszonylag alacsony áron a 600 ezer dollár kb. 5 százalékából, 140 ezer pengőből építették.
Az ünnepélyes megnyitó 1930. június 26-27-én volt, vagyis inkább ehhez a dátumhoz köthető a strandfürdő születésnapja. Idén tehát 90 éves a Török Sándorról elnevezett strandfürdő.