KözéletVásárhely jobban teljesített

2016. október 3., hétfő
 
Vásárhely jobban teljesített

Hódmezővásárhelyen érvényesen 49,87 voksolt. Például Makón 49,6 % az érvényes szavazatok aránya.

 

 

 

 

 

 

 

 

Csongrád Megyében az összesítés szerint a választásra jogosultak 41,42% volt az érvényes szavazatot leadók aránya.

 

 

 

                                                                        IGEN                  %                NEM                     %

CSONGRÁD

Városok

 1 747 

 1,73 

 98 965 

 98,27 

Községek

 618 

 1,59 

 38 264 

 98,41 

 

Hódmezővásárhelyen a 36914 szavazásra jogosultból 20069-en mentek el. Ez 54,37%, ami országosan is kiemelkedő.

 

A választók közül 349-en IGEN-nel (1,90%), míg 18061-en NEM-el (98,10%) szavazott. Az NVI összesítése szerint 1631-en érvénytelen szavazólapot dobtak be az urnába.

 

Összességében az országos átlagnál is „jobban teljesített” Csongrád Megye 04-es választókörzetének 19 települése, amelyek közül van ahol 60% feletti részvételi arány volt.

 

A körzetben illetve Hódmezővásárhely az utóbbi hetek fórum-cunamija sem volt elég az érvényességhez. A választást megelőző 2 napban Vásárhelyen is folyt a telefonos meggyőzés, már ahol még van vonalas telefon, nagyrészt vállalkozásoknál és az idősebbek körében. A tájékozódási lehetőségekben (pl. írott sajtó, internet) korlátozottabbak meggyőzhetősége mutatkozhatott meg a részvételi arányokban.  

 

 
 
Forrás: NVI
 

Olvassa el ezt is!

Húsz éve elkötelezetten

Húsz éve elkötelezetten

20 éves fennállását ünnepli a hódmezővásárhelyi Hwarang-Do Sportegyesület. A jeles évfordulót decemberben ünnepi évzáróval koronázzák meg.
Kondor Attila kapta az Őszi Tárlat fődíját

Kondor Attila kapta az Őszi Tárlat fődíját

A festészet gyakorlása lehetőséget adhat arra, hogy fokozatosan kiszabaduljunk a mindennapi idő fogságából a lényegi kérdések mindennapos szem előtt tartásával.
A Gulág táborokról nyílik kiállítás az Emlékpontban

A Gulág táborokról nyílik kiállítás az Emlékpontban

Szembesítés címmel nyílik a szovjet kényszermunkatáborokba elhurcoltakról kiállítás kedden Hódmezővásárhelyen az Emlékpontban.
Gyermeknap Vásárhelyen

Gyermeknap Vásárhelyen

Idén első alkalommal Hódmezővásárhely valamennyi kulturális intézménye hozzájárul a Városi Gyermeknap programjaihoz. Részletes program.

 

És ezt már olvasta?

Ünnepi megemlékezések Vásárhelyen június 4-én
Ünnepi megemlékezések Vásárhelyen június 4-én A Trianoni békediktátum aláírásának 105. évfordulóján, a Nemzeti Összetartozás Napján megemlékezéseket tartottak Hódmezővásárhelyen.
 
Jövő tavaszra halasztották az Alföldi Állattenyésztési Napokat
Jövő tavaszra halasztották az Alföldi Állattenyésztési Napokat Bár a járvány nem terjedt tovább, a szervezők döntése alapján a kiállítást az idén már nem pótolják.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 19. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Súlyos, életveszélyes sérülést okozott a tűz
Súlyos, életveszélyes sérülést okozott a tűz Két embert kellett kórházba szállítani, miután szombaton a Paperében lévő egyik kiskertben a zöldhulladék-égetés során elszabadultak a lángok.
 
A hódmezővásárhelyi leventékről nyílt kiállítás
A hódmezővásárhelyi leventékről nyílt kiállítás A hódmezővásárhelyi leventék kálváriájáról nyílt Szebb jövő helyett háború, halál, fogság és megbélyegzés címmel kiállítás a Tornyai János Múzeumban.
 
Civil és sportszervezetek kaptak támogatást
Civil és sportszervezetek kaptak támogatást Hódmezővásárhely Önkormányzata idén is több, mint 35 millió forinttal támogatja a helyi egyesületek működését.
 
Az év online diákmédiuma lett a vásárhelyi Liszt média
Az év online diákmédiuma lett a vásárhelyi Liszt média Az Országos Ifjúsági Sajtófesztivál a fiatal újságírók és rádiósok legnagyobb éves találkozója. Idén is díjazták a legjobb diákújságírókat.