GazdaságVásárhely idén is annyit kapott mint tavaly

2015. június 12., péntek
 
Vásárhely idén is annyit kapott mint tavaly

Egyre nagyobb támogatásra van szüksége az önkormányzatoknak, hogy a hátrányos helyzetű családok gyermekeinek nyári étkeztetését segíthessék.

 

 

 

 

A tavalyival megegyező, szinte forintra azonos összeget hagyott jóvá az Emberi Erőforrások Minisztériuma a meghirdetett, az ingyenes nyári gyermekétkeztetést segítő pályázatra, amelyen Hódmezővásárhely is pályázott.

2014-be  az Emberi Erőforrások Minisztériuma által kiírt pályázaton nyert 13 millió 687 ezer forint állt rendelkezésre, amelyet a hódmezővásárhelyi Önkormányzat 3 millió 736 ezer forinttal kiegészített, ami lehetővé tette 900 hátrányos helyzetű családban élő gyermek napi ebédjét. A 2013-as évhez képest tavaly 200-al kevesebb kaptak ebédet, ugyanis abban az évben 1100 gyerekeknek biztosították a napi meleg ételt.

 

A június 12-én tartott közgyűlésen elhangzott, június 16. és augusztus 13. között 43 napon át 932 gyermek számára szeretnék biztosítani az étkezést.  A pályázati döntés értelmében viszont az EMMI csak 731 vásárhelyi gyerek napi egyszeri étkezését finanszírozza 13 830 520 forinttal, amelyhez a városnak további önrésszel kell hozzájárulnia.

A lista alapján a Vásárhely környéki települések közül Mártély 25 gyerekre 473 000 forint, Makó 244 gyerekre 5 690 080 forint, Székkutas 19 gyerekre 443 080 forint támogatást adott.

 

A június 11-én tartott sajtótájékoztatón, Czibere Károly elmondta, valamennyi jelentkező, 1486 települési önkormányzat kapott abból a hárommilliárd forintos költségvetési keretösszegből, amelyet az EMMI által meghirdetett, az ingyenes nyári gyermekétkeztetést segítő pályázatra különítettek el. A szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkár hangsúlyozta, az idei pályázaton részt vevő önkormányzatok száma mintegy 17 százalékkal volt magasabb a tavalyinál és 27 százalékkal a 2013. évinél. A leghátrányosabb helyzetű települések önerő biztosítása nélkül pályázhattak támogatásra, az érintett önkormányzatok mintegy 80 százaléka élt is a lehetőséggel.

 
 
VH-Selmeczi Dorottya
 

Olvassa el ezt is!

Amerikai film készült a vásárhelyi gyilkosról

Amerikai film készült a vásárhelyi gyilkosról

A Scotland Yard szerint a kriminalisztikában szinte példátlan, hogy a gyilkos a helyszínelés alatt és napokig a lakásban, egy szivacsmatrac belsejében kivágott búvóhelyen volt.
Szenzációs felfedezés egy elhagyatott városházi helyiségben

Szenzációs felfedezés egy elhagyatott városházi helyiségben

Különleges aktualitást ad a hírnek, hogy Hódmezővásárhelyen a Tornyai János Múzeumban éppen most látható Magyarország eddigi legátfogóbb Barcsay kiállítása.
Már megint... és még meddig?

Már megint... és még meddig?

A kerékpárosok közül sokan még a jobbkéz szabállyal sincsenek tisztában, sőt a zebrán való áthaladás szabályával sem.
Ünnepség Hódmezővásárhelyen

Ünnepség Hódmezővásárhelyen

Hódmezővásárhelyen augusztus 20-án délelőtt a hagyományoknak megfelelően ünnepséget rendeztek a Szent István téren.
 

És ezt már olvasta?

Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat vezetője kiválóan szerepelt, bekerült a VB-re induló magyar nemzeti válogatottba.
 
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat Márki-Zay Péter polgármester úgy fogalmazott: „ezt a küzdelmet nem adjuk föl, nem fogjuk engedni azt, hogy a sok másik ellopott kastély után a szabadkígyósit is ellopják”.
 
Tanévnyitó az MGK-n
Tanévnyitó az MGK-n Általános és pótfelvételi eljárás, valamint a nemzetközi felvételi eljárás végén 253 hallgató nyert felvételt a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karára.
 
Iskolakezdéskor is van jó megoldás
Iskolakezdéskor is van jó megoldás Csaknem 400.000 diák tanul(t) már a Matek Oázis segítségével. A szülők, diákok visszejelzése szerint is megoldást jelentő, könnyen elérhető, és nem kell hozzá különóra.
 
Különleges vendég Vásárhelyen
Különleges vendég Vásárhelyen

Szeptember 3-án délelőtt Márki-Zay Péter polgármester fogadta a Városházán Ukrajna budapesti nagykövetét.

 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 32-33. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Nagyszerű mazsorett siker a győri VB-n
Nagyszerű mazsorett siker a győri VB-n A VB-n részt vett a hódmezővásárhelyi Emerald Dance Team SE, táncosai nagyszerű eredményekkel öregbítették a vásárhelyi mazsorett sportág hírnevét.