GazdaságÚj Tisza híd Algyőnél

2022. március 8., kedd
 
Új Tisza híd Algyőnél

Várhatóan májusban kiírják a közbeszerzést az új Tisza híd tervezésére. A Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. (NIF Zrt.) tájékoztatása szerint a jelenlegi Tisza-híd megújul, mellé pedig épül majd még egy kerékpársávokkal.

 

 

 

 


Az algyői önkormányzat több éve tárgyal az illetékes szervekkel a 47-es főúton történő gyalogos átkelések, valamint a Tisza-hídon a kerékpáros közlekedés biztonságossá tételéről.

 

Mint ismeretes, a Hódmezővásárhely és Szeged közötti kerékpárút mindkét oldalról megszűnik a Tisza-híd előtt, így azon nem lehet kerékpárral szabályosan átkelni. Az algyői önkormányzat a NIF Zrt.-től így már többször kérte ennek az orvoslását, és most úgy tűnik, a sokadik egyeztetés után erre is lesz megoldás.

 

A meglévő hidat felújítják, de az nem lesz négysávos, hanem mellé vagy a közelébe építenek még egy átkelőt, melyen kerékpársávokat is kialakítanak, így vélhetően az egyik hídon Szeged, míg a másikon Vásárhely felé halad majd a forgalom.

 

A közbeszerzési eljárást leghamarabb idén májusban írhatják ki, azonban – ahogy ez lenni szokott – évek telnek még el az átadásig.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Hatalmas meccsen nem akármilyen siker

Hatalmas meccsen nem akármilyen siker

A Kosársuli az előző két fordulóban nyerni tudott, de nem ígérkezett könnyűnek a feladat most sem, hiszen a tehetséges debreceni fiatalok a 3. helyen állnak a tabellán.
A nemzetközi nőnap - Honnan is ered?

A nemzetközi nőnap - Honnan is ered?

Először február utolsó vasárnapján, majd március 19-én, de igazából csak száz éve, 1911-ben ünnepelték meg először a nemzetközi nőnapot.

Segítenek a gyógynövények

Segítenek a gyógynövények

Lehetőség szerint kamillavirágzat teát és ne kamillateát vásároljunk és igyunk. A megfázást követő lábadozásban fontosak az erősítő, roboráló teák.
Elfogadták az idei költségvetési rendeletet

Elfogadták az idei költségvetési rendeletet

A rendeletet tíz képviselő támogatta, a Fidesz-KDNP képviselői közül négyen nemmel szavaztak, egyikük pedig tartózkodott.
 

És ezt már olvasta?

Rangos díjat kapott a Kankalin Néptáncegyüttes
Rangos díjat kapott a Kankalin Néptáncegyüttes Az együttes alapítója több mint fél évszázaddal ezelőtt célul tűzte ki a magyar néptánc, népzene és néprajzi hagyomány ápolását, elsajátítását, népszerűsítését.
 
Befejeződött az átköltözés
Befejeződött az átköltözés Sikeresen átköltöztek a DIGIMobil ügyfelei a Vodafone hálózatára Az új hálózatra váltással országos lefedettséget használhatnak a DIGI ügyfelek.
 
Nagy energiával játszottak, végig maximális erőbedobással
Nagy energiával játszottak, végig maximális erőbedobással Történelminek mondható a Vásárhelyi Kosársuli 2022-23-as szezonja, hiszen eddig még soha nem indult felnőtt női csapat az egyesület színeiben egyetlen bajnokságban sem.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2023-ban
Családi események Hódmezővásárhelyen 2023-ban 2023. 22. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Díjazták a Hódfót
Díjazták a Hódfót Egerben, a Kézművesség 1000 éve és jövője a Kárpát-medencében rendezvény sorozathoz kapcsolódón került sor a XX. Magyar Kézműves Remek pályázatának díjátadó ünnepségére.
 
Átadták az új közösségi házat
Átadták az új közösségi házat Új közösségi ház épült uniós támogatással Hódmezővásárhely Új-Kishomok városrészében, és felújítottak három olvasókört is.
 
Vásárhelyi katonák a sérültek között
Vásárhelyi katonák a sérültek között A NATO békefenntartó erők katonáit május 29-én vetették be tömegoszlatási feladatokra Koszovóban. A KFOR katonák sorfalát a tüntető tömeg megtámadta,