Vass László rektor: a Metropolitan szó nagyságot, modernséget fejez ki. Ahogy a világvárosokat, úgy a főiskolát is egy élő, nyüzsgő, folyamatosan növekvő közösség jellemzi.
Idén május 15-én elsőként írt a Vásárhelyi Hírek arról, hogy megváltozik a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola elnevezése. Szeptember elsejétől Budapesti Metropolitan Főiskola a neve.
„Azért esett a választás a Budapesti Metropolitan Főiskola névre, mert két legfontosabb célunkat, a nemzetköziséget és a további növekedést jól érzékelteti, hiszen a Metropolitan szó nagyságot, modernséget fejez ki. Ahogy a világvárosokat, úgy a főiskolát is egy élő, nyüzsgő, folyamatosan növekvő közösség jellemzi. A városiasság hangsúlyozása a főiskola képzéseire is utal, hiszen azok a 21. századi fejlett világ urbánus igényeire, a kreatív ipar kihívásaira reagálnak.” – mondta el Dr. Vass László rektor.
Az új elnevezés a 2011 óta vásárhelyen működő kihelyezett tagozatát is érinti, ugyanis az új név hivatalosan bevezetésével egy időben megváltozik a főiskola logója és arculata is. Vagyis a 127 hallgató, illetve 22 első évfolyamos elsejétől a Budapesti Metropolitan Főiskola Hódmezővásárhelyi Regionális Tudásközpontjába járhat.
A névváltoztatás mögött nemcsak a racionális megfontolás, hanem a pénz is szerepet játszik, hiszen mint ismeretes, a 2000-ben alapított és 2001-ben megnyitott BKF 2009-ben megvásárolta a Heller Farkas Gazdasági és Turisztikai Szolgáltatások Főiskolát. A BKF ezzel Magyarország legnagyobb magánfőiskolájává vált. A főiskolában tavaly decemberben többségi részesedést szerzett az 500 millió dollárt kezelő, Varsóban, Bukarestben és Budapesten működő CEE Equity Partners magántőke alap. Az alap létrehozója és legnagyobb befektetője a kínai Eximbank.