
Július elsejével Bodnár Károlyt, a Tudományos dékánhelyettesi posztot betöltött Horváth József váltotta a dékáni székben.
A most 36 éves orosházi Horváth József, diplomáját 2000-ben szerezte a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-tudományi Karán. Azt követően az Agrárgazdasági és Vidékfejlesztési Kar doktorandusza, predoktora volt. Hódmezővásárhelyre, az akkor még főiskolai karhoz 2004-ben került adjunktusként. Az évek során főiskolai, majd egyetemi docens, 2009-től a már a Szegedi Tudományegyetem teljes jogú karaként működő Mezőgazdasági Kar tudományos dékánhelyettes lett.
A 2006-ban kinevezett eddigi dékánnak, Bodnár Károlynak lejárt a második ciklusa is, így ő már nem pályázhatott. Beadta viszont pályázatát Horváth József és Monostori Tamás főiskolai tanár. A végső szót Szabó Gábor, az SZTE rektora mondta ki, aki Horváth Józsefet nevezte ki dékánná. A másik pályázó, Monostori Tamás Közkapcsolati dékánhelyettes lett. A dékán másik helyettese Komarek Levente, aki az oktatásért felelős.
A vezetői koncepciójával kapcsolatos kérdésünkre az új dékán elmondta, a jelenlegi lehetőségeik keretén belül kell gondolkodnia, ismerve a Kar anyagi helyzetét.
Mint ismeretes Bodnár Károly erősen visszafogott gazdálkodása, azzal járt, hogy 2012-re megállt a kar hiánya. Azonban, a Mezőgazdasági Kar is szinte ugyanazokkal a gazdasági nehézségekkel küzd, amelyek ma a felsőoktatás finanszírozása körül tapasztalhatók.
Vásárhelyi Hírek kérdésére Horváth József elmondta, keresik a jövedelmezőség lehetőségeit, ennek részeként szeretnék hamarosan beindítani az angol nyelvű képzést, amelyre külföldi hallgatókat várnak. Évek óta próbálkoznak új szakok indításával azonban, mint a dékán elmondta, a Magyar Akkreditációs Bizottság többszöri elutasításával szembesülnek, és ezek indoklása nem tartalmaz konkrétumokat, illetve ugyanazon szakok esetében is ellentmond egymásnak. Mint mondta, nem adják fel, jóllehet minden egyes új beadványnak több százezer forintos költsége van. Hozzátette, folyamatában van az agrármérnök MSc (Master) képzés akkreditációja. Sokat jelentene a kar számára, sőt a város, illetve a régió számára is, ha az alapképzést elvégzett mezőgazdasági mérnökök helyben folytathatnák az MSc tanulmányaikat.
A Vásárhelyi Hírekben többször írtunk a Kar új felsőfokú szakképzéseiről, amelyekről a dékán elmondta, mind a négy képzésre van igény, az egyes képzések induló létszáma őszre áll össze. Viszont már július végére – a ponthatárok kihirdetése után – kiderül, hány hallgatóval kezdik az idei tanévet. Horváth József elmondta, 280 körüli a karra felvételizettek száma, közülük 130-an írták be első helyre a Mezőgazdasági Kart.