BulvárTovábbra is hazánk az egyik legfertőzöttebb

2019. november 7., csütörtök
 
Továbbra is hazánk az egyik legfertőzöttebb
Véget ért a parlagfűszezon Csongrád megyében, és megszűnt a pollenterhelés. A járási hivatalok szakemberei október végéig 700 parlagfűfoltot kutattak fel, összesen mintegy 360 hektáros területen. Pest megyét követően a második legtöbb felderítést végző megye Csongrád lett.

 

 

 

 

 

 

Jelentősen növekedett idén a felderített, parlagfűvel fertőzött területek száma a tavalyi 410-hez képest. A levegőből – helikopter és drón segítségével - és a földön is ellenőrizték a kormányhivatal munkatársai a parlagfüves területeket.

 

A potenciálisan fertőzött területek a táblák szegélyében, a nem művelt területeken és a gabonatarlókon fordultak elő, illetve a kapás kultúrák azon részein, ahol elmaradt a növényvédőszeres kezelés. Ezek mellett az újonnan épült kerékpárutak mentén is erőteljesen megjelent a parlagfű, erre leginkább a lakosság hívta fel a hatóság figyelmét. Mindez főként a Sándorfalva-Szeged kerékpárúton jelentett problémát. Az idén összességében egyébként is nőtt az állampolgári jelzések száma. A segítőkész lakosok pedig a bejelentő rendszeren keresztül pontos tájékoztatást kaphattak az ügyük állásáról.

 

Mint arról a Vásárhelyi Hírekben írtunk Csongrád megyében júliusban a földi ellenőrzések eredményeként 35 alkalommal szabtak ki növényvédelmi bírságot, összességében 1 millió forint értékben, ez a szám előző évekhez képest jelentős növekedést mutat. 

Két éve még csak másfél millió hektár parlagfűvel fertőzött területet derítettek fel és 1500 hektáron kellett hatósági eljárást indítani,

 

 

Az idén parlagfű miatt 8 millió 900 ezer Ft bírságot szabtak ki a megyében, tavaly ez az összeg mintegy 5,2 millió Ft volt.

 

Az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálathoz tartozó Országos Környezetegészségügyi Intézet 2011 óta működteti a Parlagfű Pollen Riasztási Rendszerét (PPRR). Az intézet az elmúlt években a parlagfűszezon idején a honlapján hetente térképes formában közölte az országos Aerobiológia Hálózat által végzett pollenmonitorozás eredményeit.

Magyarországon - amely, sajnos, Európa parlagfűvel leginkább fertőzött országa - a parlagfűszezon tipikusan augusztus elejétől szeptember végéig tart. A pollenszint ebben a kritikus időszakban az országban minden évben és szinte minden helyen eléri a riasztási fokozatok valamelyikét. A PPRR-ben 6 riasztási szintet definiáltak: az I. fokozat esetében a pollenkoncentráció a 30-49 db/m3-es tartományban van, a legmagasabb, a VI. fokozat pedig az 1000 db/m3 és afölötti értékekre utal.

Az egészségre már az I. riasztási szint is káros; a magasabb szinteknél a parlagfű-pollenre érzékenyeknél súlyos légzési problémák, asztmás rohamok léphetnek föl. A lakosság körében a pollenérzékenység évről évre nő, az érintettek száma már elérte a milliós nagyságrendet.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

A választás előtti súlyos adatlopásra derült fény

A választás előtti súlyos adatlopásra derült fény

Több ezer vásárhelyi lakos, sőt gyerekek, családtagok adatai után kutattak jogtalanul a Polgármesteri Hivatal számítógépes rendszerében.

Nem kell nyelvvizsga a felvételihez

Nem kell nyelvvizsga a felvételihez

Eláll a kormány a felsőfokú felvételihez kötelező középfokú nyelvvizsgától, jelentette be a Miniszterelnökséget vezető miniszter.
Határtalan óvodaprogram

Határtalan óvodaprogram

A választáson magát megmérető Dr. Grezsa István visszatért eredeti tevékenységéhez, a magyar költségvetésből jóváhagyott tízmilliárdok szétosztásához.
 Makón is letette névjegyét a Boxing Gym Vásárhely

Makón is letette névjegyét a Boxing Gym Vásárhely

Szép bokszteljesítmény született a makói emléktornán. A Boxing Gym Vásárhely két fiatalja is remekelt, de visszatért a szorítóba az egyesület egyik edzője is.
 

És ezt már olvasta?

Újabb szerződés a vásárhelyi zsinagógával kapcsolatban
Újabb szerződés a vásárhelyi zsinagógával kapcsolatban 10 százalék tulajdonrész után 50 évre ingyenes haszonélvezeti jogot kapott a MAZSIHISZ a zsinagóga épületegyüttesére.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 8. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Stabil digitális alapok a hosszú távú fejlődéshez
Stabil digitális alapok a hosszú távú fejlődéshez Az AI-támogatott egyedi szoftverfejlesztés a fenntartható fejlődés egyik legbiztonságosabb útja. Olyan rendszert eredményez, amely a jövőbeni növekedés digitális alapjait.
 
A kollektív védelem megerősítése a cél
A kollektív védelem megerősítése a cél Előretolt nemzetközi harccsoport részeként olasz és horvát kontingens váltása érkezett a vásárhelyi laktanyába.
 
Wi-fi a Szabadság téren
Wi-fi a Szabadság téren Régi lakossági kívánság teljesült.
 
Vásárhelyi táncosok nagyszerű sikerei
Vásárhelyi táncosok nagyszerű sikerei Makón, a Hagymaházban rendezték meg a XXXV. Országos Táncművészeti Fesztivál regionális elődöntőjét,a melyen a Stars Of Hope Táncstúdió is versenyzett.
 
Nyolc jelölt a Csongrád 04-es számú egyéni választókerületben
Nyolc jelölt a Csongrád 04-es számú egyéni választókerületben Az ajánlóíveket február 21-én reggel 8 órától lehetett átvenni, és az aláírásgyűjtés folyamatosan zajlik március 6-áig.