SportTíz vásárhelyi érmes helyezés

2015. március 3., kedd
 
Tíz vásárhelyi érmes helyezés

Gyermek-serdülő-ifi és felnőtt, egyéni és csapat Magyar ITF Taekwon-do Bajnokság volt Üllőn február 28-án és március 1-én.

 

 

 

 

Az év egyik legnagyobb hazai ITF Taekwon-do eseményén a hagyományoknak megfelelően a sportág teljes versenypalettáját felvonultatva mérettethették meg magunkat az indulók egyéni- és csapat kategóriákban, küzdelem, formagyakorlat, speciáltechikai- és erőtörés, valamint tradícionális küzdelem versenyszámokban.

A felnőtt, illetve ifjúsági kategóriában érmet szerzett sportolók indulhatnak a Taekwon-do Világbajnokságon, amelyet május 27- 31. között Olaszországban, Jesoloban rendeznek.

 

Üllőn 31 klub 265 versenyzője mérte össze tudását, köztük a  Hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do Klub sportolói, aki kiválóan szerepeltek: 3 arany 3 ezüst, valamint 4 bronzérmet szereztek.

 

Eredmények:

 

Aranyérem:

Lőkös Leila ifjúsági lány küzdelem -60 kg

Nagy Ramóna serdülő lány küzdelem -42 kg

Zsarkó Dániel Péter felnőtt férfi küzdelem -78 kg

 

Ezüstérem:

Makán Doroti ifjúsági lány küzdelem -65 kg

Kovács Laura Fanni gyermek lány formagyakorlat

Puruczkai Ádám felnőtt férfi küzdelem -85 kg

 

Bronzérem:

Kovács Laura Fanni gyermek lány küzdelem -36 kg

Lőkös Zoltán speciáltechnikai törés, csapatküzdelem

Makán Doroti ifjúsági lány formagyakorlat

 

Felkészítők: Máté Zoltán VI. Dan, Kis Zsolt Gábor V. Dan, Zsarkó Dániel Péter IV. Dan.

 

Olvassa el ezt is!

Tél végére a magyarok 95 százaléka D-vitamin hiányos

Tél végére a magyarok 95 százaléka D-vitamin hiányos

A tél végére a magyarok 95%-ának nem megfelelő a D-vitamin szintje, mégis csupán 15%-uk szed valamilyen D-vitamin készítményt - derül ki egy friss orvosi felmérésből.
Jó kocsikkal erősített a rendőrség

Jó kocsikkal erősített a rendőrség

Hódmezővásárhelyen - szerencsére - nem jellemzők az autós üldözések, ám mostantól meggondolandó, ha valaki meg akarna lógni a felelősségre vonás alól.
Keleti Éva

Keleti Éva

Szubjektív címmel nyílt kiállítás Keleti Éva fotóművész közelmúltban készített színészportréiból az Alföldi Galériában.
Nem lesznek megtartva a Mezőgazda Napok

Nem lesznek megtartva a Mezőgazda Napok

Várható volt, hogy az 50 év után újra felbukkant száj-, és körömfájás hatással lesz az állattenyésztést bemutató rendezvényekre.
 

És ezt már olvasta?

Vereség a rájátszás első meccsén
Vereség a rájátszás első meccsén Az alapszakaszban 2. Tiszaújváros vendégeként kikapott ugyan a vásárhelyi csapat, de kiválóan tartotta magát. A második találkozón  kiharcolhatja az egyenlítést a párharcban.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 12. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Melyik volt előbb: a nyúl vagy a tojás?
Melyik volt előbb: a nyúl vagy a tojás? A locsolkodás idején, amikor a piros tojás is gazdát cserélt, érdemes megtudnia honnan is ered ez a szokás? Na és a nyuszi mit keres itt?
 
A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj
A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj Itt a húsvét, és itt a sonkaszezon is. Most megmutatjuk a legfontosabb vásárlási tudnivalókat. Öt perc olvasást megér, hogy nyugodt, "jóízű" legyen a Húsvét!
 
Munkalehetőség a BYD szegedi gyárában
Munkalehetőség a BYD szegedi gyárában A HSZC Corvin Mátyás Technikum és Kollégium, valamint a HSZC Eötvös József Technikum több mint kétszáz tanulója ismerkedett meg a kínai autógyárral.
 
Pert nyert a város a Volánnal szemben
Pert nyert a város a Volánnal szemben A Volánbusz felperesi minőségében közel 400 millió Ft-ot követelt, amit jogerős ítéletében a Szegedi Ítélőtábla elutasított.
 
Keleti Éva szubjektív fotótárlata
Keleti Éva szubjektív fotótárlata

Keleti Éva világ életében színházi fotós volt, dokumentálta a próbák folyamatait, a bemutatók sikereit, benézett a kulisszák mögé, az öltözőkbe.