Megváltoztatta a Szegedi Ítélőtábla a fegyveres rablás bűntette miatt a hódmezővásárhelyi N. Sándor ellen indított büntetőügyben a Szegedi Törvényszék I. fokon meghozott ítéletét. A többszörösen büntetett előéletű vádlott büntetését 8 év 6 hónap fegyházról 10 évre súlyosította a táblabíróság.
(A biztonsági kamera felvétele a rablás perceiben)
Mint arról 2013. július elején a Vásárhelyi Hírekben beszámoltunk a korábban ötször büntetett vádlott a bűncselekmény elkövetése előtt időszakban anyagi gondjai és ezzel kapcsolatos családi nézeteltérései miatt önálló vállalkozásba akart kezdeni, azonban a finanszírozási problémái nem oldódtak meg.
2013. június 28-án egy ismerősétől autót bérelt, amivel a délelőtti órákban és dél körül Szegeden - akkor még cél nélkül - autózott, eközben a József Attila sugárútra kanyarodott, amikor arra az elhatározásra jutott, hogy anyagi gondjaira úgy próbál pénzt szerezni, hogy kirabol egy postahivatalt.
N.Sándor az elhatározás után kiválasztotta a Szeged Olajbányász téren működő postahivatalt, majd annak közelében leparkolt. A gépkocsiban egy 12x8 centi gyógyszeres dobozra sötét szigetelőszalaggal ráerősítette a mobiltelefonját, és így egy robbanószerkezetre hasonlító, megtévesztésre alkalmas utánzatot készített. A szerkezetet egy nejlontáskába tette, és felismerésének elkerülése érdekében egy vastag keretű szemüveget vett fel, illetve a magán viselt ruházatra egy másik ruházatot is felhúzott.
Ezt követően délután egy óra után körül az átlátszó nejlonszatyorban lévő szerkezettel bement a postahivatalba, ott először felmérte a posta belső berendezését, az ott dolgozó személyzetet, majd mivel az ügyféltérben akkor többen is tartózkodtak, kijött az utcára, és kocsijával átállt egy közelebbi parkolóba, hogy könnyebbé tegye esetleges menekülését. Félórával később ismét visszament a postára, ahol ekkor csak két ügyfél tartózkodott az öt postai alkalmazott mellett. N. Sándor mintha ügyintézésre várakozna, megállt az egyik ablak előtt, és ekkor látta, hogy az egyik alkalmazott az átlátszó üveg mögött nagyobb összegű készpénzt adott át a hivatalvezetőnek, aki azzal a belső helyiségben lévő trezorhoz ment.
Az ügyfélablakhoz érve a férfi elővette a robbanószerkezetnek látszó tárgyat, a telefon világítását bekapcsolta, olyan hatást keltve, mintha a robbanószerkezetet beélesítené, és közölte az alkalmazottal, adja oda a pénzt, mert különben robbantani fog. Az alkalmazott ekkor visszahívta a postavezetőt, akinek az idő rövidsége miatt nem volt alkalma a pénzt a trezorba betenni. A vádlott vele is közölte követelését és fenyegetését, majd hozzátette: neki úgyis mindegy, mert rákos és csak napjai vannak hátra.
A postavezető a fenyegetéstől megrémülve visszament az irodába, onnan kihozott 1 millió 382 ezer forintot, azt átadta a vádlottnak, aki a postahivatalból ezt követően távozott, és az általa bérelt kocsihoz ment. Itt a rabláshoz viselt ruházatot és a szemüveget levette, majd Tarján széléig hajtott, ahol a telefonja kivételével, egy kukába kidobta a ruházatot és a robbanószerkezet utánzatot, majd taxiba ült, és egy ismerősétől egy másik kocsit bérelt, amellyel visszament a korábban kibérelt kocsijához, és azt visszavitte tulajdonosának. Ezt követően az újonnan bérelt kocsival az élettársához ment Hódmezővásárhelyre, ahol az éjszakát töltötte. Az élettársa június 30-án megtudta, hogy a vádlott követte el a postarablást, ezért azonnal elküldte. A vádlott ezt követően - mivel értesült arról, hogy a nyomozók már keresik - a bérelt kocsival menekülni kezdett, de Siófokon elfogták. (Az elfogásról készült videó a lap alján)
A vásárhelyi férfi a rabolt pénz nagy részét időközben tartozásainak megfizetésére, élelmiszerre költötte, valamint vásárolt magának egy új telefont és a GPS-készüléket, csak 211 ezer forint kár térült meg.
Idén februárban a 46 éves N. Sándort fegyveresen, közfeladatot ellátó személy sérelmére elkövetett rablás bűntettében mondta ki bűnösnek a Szegedi Törvényszék és ezért 8 év 6 hónap fegyházra és 9 év közügyektől eltiltásra ítélte.
Az ítélet ellen az ügyész a büntetés súlyosítása, míg a vádlott és védője a büntetés enyhítése érdekében fellebbezett, így került az ügy a Szegedi Ítélőtáblára, amely a büntetést jogerősen 10 évre súlyosbította.