Kultúra, oktatásSzimbolikus búcsú az iskolától

2018. december 21., péntek
 
Szimbolikus búcsú az iskolától

Három végzős osztály 70 diákja kezdte el leválását alma materéről. A Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum Eötvös József Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája színpadra szólított diákjai majd az egészségügy, az informatika, a sport, a közgazdaság és a szépészet szakmákban fognak tevékenykedni.

 

 

 


 

December 21-én, délelőtt az ifjú hölgyek és urak izgatottan próbáltak a fél 11-kor kezdődő valétálásra. A 19. században, Selmecbányán kialakult szokást városunk diákjai is továbbörökítik. Szüleik, testvéreik, barátaik, tanáraik követhették figyelemmel a szalagavatót, azt az eseményt, ami többek között azt szimbolizálja, hogy elkezdődött az iskolától való búcsú, a fiatalkorúból lassan érett, felnőtt ember lesz.

 

Hornyák János tagintézmény-vezető rövid köszöntő beszédében azt is hangsúlyozta, hogy a szalag tekinthető kitüntetésnek is. Ez a jelképe annak, hogy az eddigi akadályokat jól vették a diákok, teljesítették a továbblépéshez szükséges követelményeket.

 

Az idei Eötvösös szalagavató abban tért el az eddigiektől, hogy a műsorközlő – Antal Liza 11. A osztályos tanuló – név szerint szólította a BFMK színpadára a diákokat. Minden nézőt jó érzéssel töltött el az ünneplő szívvel és ünnepi ruhában, az osztályfőnök elé álló fiatal. A végzősök szalagjait osztályfőnökeik tűzték fel. A 12. A osztálynak Járóné Benyhe-Kis Beáta, a 12. B osztálynak Orbánné Lénárt Henriett, a 12. C-seknek Krámné Mihály Szilvia tanárnők.

 

Kristó Gabriella 9. A osztályos tanuló Márai Sándor: Az ünnepekről című írása felolvasásával tette még meghatóbbá a karácsony-közeli diákünnepet.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Sikerélményekben és nyereményekben gazdag vetélkedő

Sikerélményekben és nyereményekben gazdag vetélkedő

A HSZC tagintézményeiből érkezett kis csapatokban versenyző, száznál több tanuló idén is zsúfolásig megtöltötte a Kalmár Szakközépiskola éttermét. Képekkel és eredményekkel.
Megújult az Észak utcai Óvoda

Megújult az Észak utcai Óvoda

2014 óta, több lépcsőben folyamatosan megújultak a vásárhelyi óvodák. Ezek egyike az Észak utcai, amelynek december 20-án volt a jelképes átadása.
Hódmezővásárhelyre látogatott a francia nagykövet

Hódmezővásárhelyre látogatott a francia nagykövet

Többek között tárgyaltak Vallaurisról, Hódmezővásárhely testvérvárosa kapcsán arról, hogy miként lehetne élénkíteni a két város közötti kapcsolatot.
Idén is jön a város Mikulása

Idén is jön a város Mikulása

Hódmezővásárhely Önkormányzata a tavalyi évhez hasonló összegben idén is hozzájárult a városi fenntartású óvodák játékvásárlásához.
 

És ezt már olvasta?

A Wenckheim kastély ügy - epilógus
A Wenckheim kastély ügy - epilógus A pályázat támogatást kapott, így a kastély teljes fenntartása Békés vármegye kezébe került. Közel egymillárd lesz a további felújításra.
 
Eljárás indult egy hódmezővásárhelyi férfival szemben
Eljárás indult egy hódmezővásárhelyi férfival szemben Megöléssel fenyegette volt élettársát, illetve egy csákánnyal megsebesítette a nő egyik ismerősét.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 45. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Egy nappal hosszabb lesz a a DEJA VU Fesztivál 2026-ban
Egy nappal hosszabb lesz a a DEJA VU Fesztivál 2026-ban Minden eddiginél nagyszabásúbb koncepcióval tér vissza 2026-ban Magyarország legnagyobb retro fesztiválja. Kezdődik a bérletárusítás.
 
A Kosársuli feljött a tabella 7. helyére
A Kosársuli feljött a tabella 7. helyére Másfél hónap után ismét hazai pályán játszott bajnokit a Vásárhelyi Kosársuli, és zsinórban négy elveszített mérkőzést követően újra nyerni tudott.
 
Árakat emel az önkormányzat
Árakat emel az önkormányzat

A kormányzati elvonások és inflációs terhek miatt, illetve az új, költségnövelő állami előírásokra és adminisztratív terhekre való tekintettel.

 
Már csak a 10. helyen a Kosársuli
Már csak a 10. helyen a Kosársuli A visszatérő Borbáth Balázs ponterős játéka ellenére 90-81-re kikaptak a csabaiaktól, akik így a Hepp-kupa után ismét győzelmet ünnepelhettek a Kosársuli ellen.