Kultúra, oktatásSzeptembertől évente egyszer ingyen mehetnek színházba a diákok

2013. június 9., vasárnap
 
Szeptembertől évente egyszer ingyen mehetnek színházba a diákok

A Nemzeti alaptanterv részeként szeptembertől évente legalább egy színházi előadást nézhetnek meg ingyenesen a diákok. Több színház kínálatából válogathatnak vagy az iskola falai között rendezhetnek előadásokat, de akár fesztiválokon is részt vehetnek.

 

(Fotó: VH archív)


 

A Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet (OFI) közleménye szerint szeptemberben új tantárgyakat vezetnek be felmenő rendszerben, az első és a kilencedik évfolyamon: az iskoláknak az ötödik osztályban heti egy óra dráma és tánc vagy hon- és népismeret, kilencedik évfolyamon pedig dráma és tánc vagy mozgókép és médiaismeret közül kellett választaniuk.

A dráma és tánc órán a diákok évente egyszer színházba is mehetnek. A tantárgy célja az élményeken keresztül történő megértés, a kommunikáció, a kooperáció, a kreativitás fejlesztése, az összetartozás érzésének erősítése.

A program másik célja, hogy áthidalja a szociális helyzetből fakadó különbségeket. Vannak olyan családok, akik egyébként nem engedhetik meg maguknak, hogy kulturális programokra vigyék a gyermekeiket, az iskola segítségével és közreműködésével azonban újfajta élményekben részesülhetnek a tanulók, a közös program pedig elősegítheti a csapatszellem kialakulását - írják a közleményben.

 
 
Forrás: edupress - VH
 

Olvassa el ezt is!

Foci Juniális a Kertvárosi iskolában

Foci Juniális a Kertvárosi iskolában

A mozgás idén is főszerepet játszott, hiszen a délelőtti bemutatók után az egész délután sporttal telt el és hagyományosan a szülők és a tanárok is játszottak focimérkőzéseket. Képekkel!
Készül a Helyi Esélyegyenlőségi Program

Készül a Helyi Esélyegyenlőségi Program

A program megalkotásában részt vesznek a Hódmezővásárhelyen működő civil szervezetek.
A tavalyi Őszi Tárlat fődíjasának önálló kiállítása

A tavalyi Őszi Tárlat fődíjasának önálló kiállítása

Művészete klasszikusan modern, illetve korszerűen klasszikus, köszönhetően a középkort idéző aprólékos technikának és az ebből eredő míves megformálásnak.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2

2025. 39. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 

És ezt már olvasta?

Olga köszöntötte a vásárhelyieket
Olga köszöntötte a vásárhelyieket Október 11-én hivatalosan is átadták Ölelő Olgát a nagyközönségnek. Jóllehet már hetek óta megkezdődött az érdeklődők „zarándoklása” a Kása-erdőbe.
 
Nyert a Kosársuli az egriek ellen
Nyert a Kosársuli az egriek ellen Október 10-én este az NB I/B Zöld csoportjának 3. fordulójában az Egert fogadta a Vásárhelyi Kosársuli és az előnyét végig őrizve magabiztosan győzött.
 
Bölcsödék, óvodák fejlesztése
Bölcsödék, óvodák fejlesztése Két helyszínen több, mint 40 millió forintos beruházás zárult az Önkormányzati fenntartású bölcsődékben. Óvodai fejlesztések is voltak a nyári szünetben.
 
Még szinte el sem indult a fűtési szezon
Még szinte el sem indult a fűtési szezon Máris szénmonoxid veszély miatt vonultak ki a tűzoltók egy vásárhelyi és egy mindszenti családi házhoz. Időben érkeztek, ezúttal szerencsére nem volt áldozat. Hasznos tanácsok.
 
Megnyílt az idei Őszi Tárlat
Megnyílt az idei Őszi Tárlat Október 5-én délben nyílt meg a Magyarország legnagyobb múltra visszatekintő kortárs képzőművészeti seregszemléje, a 71. Vásárhelyi Őszi Tárlat.
 
A Kosársuli nem tudott nyerni Győrben
A Kosársuli nem tudott nyerni Győrben Október 3-án este a Győr vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 2. fordulójában.
 
Három vásárhelyi pedagógus vehette át díszdiplomáját a Városházán
Három vásárhelyi pedagógus vehette át díszdiplomáját a Városházán

Három vásárhelyi pedagógus vehette át díszdiplomáját október 30-án a díszközgyűlésen.