Kultúra, oktatásSzemet gyönyörködtető kísérletező kedv

2018. május 9., szerda
 

Zsila Sándor fotóművész tárlata május 10-én, csütörtökön este hat órakor nyílik meg a hódmezővásárhelyi Alföldi Galériában.

 

 

 

 

 

 

A művész a még rendezés alatt álló kiállítását egyéni tárlatvezetés keretében mutatta be a sajtó munkatársainak. A tárlat fontos darabja a Birodalmi cirkáló című fénykép, amely egy hattyú repülését örökíti meg nem mindennapi perspektívából.

 

A most hatvanéves, fővárosi alkotó tavaly kezdte el összeállítani pályájára visszatekintő anyagát, amelyet most Hódmezővásárhelyen is megismerhet a közönség. A képeket az Alföldi Galéria négy termében láthatják az érdeklődők. Az elsőben a hazai sík vidék, a Hortobágy és a pásztorélet jelenik meg, míg második helyiségben növényekről és madarakról készült természetfotók kaptak helyet, a harmadik teremben a digitális fényképezés adta lehetőségekkel kísérletezés képeit, míg a negyedik egység a kiállító korai időszakából való, fekete-fehér fotói mellett a színek világát újszerűen megragadó felvételeit mutatja be.

Zsila Sándor kiállításának csütörtök esti megnyitójára érkezőket Molnár Gyula biológus, természetfotós köszönti, megnyitóbeszédet Haris László Balogh Rudolf-díjas fotóművész, érdemes művész, a Magyar Művészeti Akadémia Film- és Fotóművészeti Tagozatának tagja mond. A vernisszázson Zoltán Péter Bessenyei-díjas klarinétművész működik közre.

 
 
VH-ATA
 

Olvassa el ezt is!

A vásárhelyi Mezőgazdasági Kar hétvégi programjai

A vásárhelyi Mezőgazdasági Kar hétvégi programjai

16. alkalommal rendezték meg a Wellmann Nemzetközi Tudományos Konferenciát. Lesz országos Gazdászverseny és Juhásztalálkozó főzőversennyel.
Kinevezték a vásárhelyi aljegyzőt

Kinevezték a vásárhelyi aljegyzőt

1992-ben a Bethlen Gábor Gimnáziumban érettségizett. Végzettsége jogászdoktor. Nős, két gyermek édesapja. Közel 20 éves államigazgatási tapasztalata van.
Várják a javaslatokat

Várják a javaslatokat

Jelölés 'Hódmezővásárhely díszpolgára', 'Pro Urbe', valamint 'Signum Urbis Honorantis' kitüntetés adományozására.
Szelektív hulledékgyűjtés Hódmezővásárhelyen 2026

Szelektív hulledékgyűjtés Hódmezővásárhelyen 2026

Továbbra is havi két alkalommal van szelektív hulladék elszállítás és havi 4, vagy 5 alkalolmmal van a zöldhulladék elszállítása.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 5. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
A Kosársulinak nem jött össze a győzelem
A Kosársulinak nem jött össze a győzelem Saša Vejinović csapata jó meccset játszott a tabella élmezőnyéhez tartozó vendégekkel, és bár nagyot harcolt, végül szoros vereséget szenvedett.
 
Vásárhelyi Művészeti Díj 2026
Vásárhelyi  Művészeti Díj 2026 Benedek Lili jazzénekesnő, Varga-Tóth Attila operaénekes, valamint a Molnár Dixieland Band együttes vehette át az idei Vásárhelyi Művészeti Díjat-
 
Megszerezte első idegenbeli sikerét
Megszerezte első idegenbeli sikerét Január 25-én este az Eger vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport alapszakaszának 14. fordulójában.
 
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen Január 20-án Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter részvételével letették a Lynx harcjármű szimulációs központjának alapkővét.
 
Program a gyermekvállalás támogatására
Program a gyermekvállalás támogatására Európai uniós támogatással újabb egészségfejlesztési program indult Hódmezővásárhelyen és Szatmárnémetiben.
 
Ismét elmaradt a győzelem
Ismét elmaradt a győzelem A Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 13. fordulójában a Győrt fogadta a győzelem reményében.