
Több jogszabály is változik a köznevelésben július 1-től, például ekkor kerülnek a szakképző iskolák a Klebelsberg Intézményfenntartó Központtól (Klik) a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) fenntartásába.
A szakképzés rendszerének átalakításával összefüggésben július 1-jén lépnek hatályba a Klik fenntartásában működő egyes szakképző intézmények átadásáról, valamint egyes kormányrendeleteknek a szakképzés intézményrendszerének átalakításával összefüggő módosításáról szóló változások. A kormány döntése alapján július 1-től mintegy 300, 2016. július 1-től pedig további 50 oktatási intézmény kerül majd az NGM fenntartásába - közölte korábban a gazdasági tárca.
Ezzel kapcsolatban egy lényeges módosítást tartalmazott az Emberi Erőforrások Minisztériumának rendelete, bevezette a köznevelési intézmények elnevezései közé a szakképzési centrum megnevezést. Ez a rendelkezés már 2015. június 15-én hatályba lépett.
A szakképzési centrumokra a szakképző intézmények hatékonyabb, összehangoltabb működése, az erőforrások hatékonyabb közös felhasználása érdekében van szükség. A korábbi szakképző iskolák a szakképzési centrumok tagintézményeiként működnek tovább, de a centrumokban szakközépiskolai, kifutó jelleggel gimnáziumi, továbbá szakiskolai és speciális szakiskolai képzés is folyhat.
A megyében két szakképzési központot hoznak létre: a szegedi iskolákét Szegeden, a többi megyei iskoláét Hódmezővásárhelyen. Minden intézmény ezeknek a tagintézménye lesz
Csongrád megyében 17 intézmény érintett. Szegeden a Kőrösy, a Krúdy, a Vasvári, a Gábor Dénes, a Csonka, a Vedres, a Kossuth Zsuzsanna, a Móravárosi, a Déri és a József Attila,
Makón a Návay, Szentesen a Boros és a Zsoldos, Hódmezővásárhelyen az Eötvös, a Corvin, a Kalmár Zsigmond középiskola és a Cseresnyés Kollégium kerül át július elsejével az NGM-hez, illetve ezek lesznek a Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum intézménye.
A Kozmutza Flóra iskola tagintézményei pedig egy évvel később, 2016. július elsejével.