Kultúra, oktatásSuliváró programok a Németh László iskolában

2020. március 10., kedd
 
Suliváró programok a Németh László iskolában

Idén első alkalommal február 28-án tartotta a vásárhelyi Németh László Gimnázium és Általános Iskola a már hagyományosnak mondható Suliváró délelőttjét nagycsoportos óvodásoknak.

 

 

 

 

 

 

 

Megnyitóként Kelemen - Fehér Tímea igazgatóhelyettes bemutatta intézményüket és a leendő elsős tanítópárokat, Donnákné Budai Ildikót - Pál Mariannt, Vas Mariannt - Tóth Anitát, Tóth Zsuzsannát – Berta Barbarát.

 

Ezt követően a mozgásé volt a főszerep, ugyanis a gyerekek a sportcsarnokban a kölyökatlétika eszközeivel ismerkedhettek meg. A fárasztó sportolás után tízóraiztak az iskola ebédlőjében.

 

A délelőtt zárásaként a Gyulai József Természettudományos Laborban kísérletezhettek, mini tudósokká válhattak a biológia-földrajz és fizika-kémia munkaközösség tagjainak segítségével. A tanító nénik bábelőadással kedveskedtek az ovisoknak. A mese után az egyik meseszereplő bábját is elkészíthették a gyerekek, melyet emlékbe haza is vihettek.

 

A suliváró programsorozat következő állomása a nyílt tanítási órák lesznek, melyek március 16-17-18-án kerülnek megrendezésre.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Kezdődhet a vásárhelyi kórház újabb fejlesztése

Kezdődhet a vásárhelyi kórház újabb fejlesztése

A napokban tartott projektnyitó rendezvény jelzi, hogy elindulhat a szakrendelőre az emeletráépítés egy tavaly szeptemberben elnyert pályázat finanszírozásával.
Műalkotássá váló angyalok

Műalkotássá váló angyalok

Dömötör Mihály fotóművész a most nyíló Metamorfózis című kiállításán az általa az elmúlt két évben megörökített angyalábrázolásokat tárja a közönség elé.
Egy nagyon megérdemelt győzelem

Egy nagyon megérdemelt győzelem

A körülményeket ismerve a szezon egyik legnehezebb mérkőzése várt a Vásárhelyi Kosársulira március 6-án, a tavaly még Piros csoportos Bonyhád otthonában.
Embermentők a 20. századi Magyarországon

Embermentők a 20. századi Magyarországon

Emlékpont előadássorozatában Nagy Gyöngyi, a közgyűjtemény történésze két nő embermentő tevékenységét mutatta be.
 

És ezt már olvasta?

Nagy vásárhelyi siker a Suzuki Streetball bajnokságon
Nagy vásárhelyi siker a Suzuki Streetball bajnokságon

Május 30-án, Hódmezővásárhely adott otthont az idei Suzuki Streetball sorozat második rendezvényének.

 
Kilenc vásárhelyi érmes helyezés Karlovacban
Kilenc vásárhelyi érmes helyezés Karlovacban A 28. Croatia Karlovac Open taekwondo versenyen idén is sikerrel vett részt a Máté Taekwondo és Hapkido Sportegyesület.
 
Varázsos vonalak az Alföldi Galériában
Varázsos vonalak az Alföldi Galériában Képgrafikai antológia hatvan év legnevesebb magyar grafikusainak műveiből. A tárlaton egy hetven műből álló grafikai antológia látható.
 
Katonai eskű
Katonai eskű Esküt tettek a vásárhelyi honvédek.
 
Kezdődik a szúnyoggyérítés
Kezdődik a szúnyoggyérítés Az esőt követő felmelegedés felgyorsítja a szúnyogok fejlődését, ezért a következő napokban több helyen kell beavatkozásokat végezni.
 
12 éves kislányt ütöttek el a zebrán
12 éves kislányt ütöttek el a zebrán Vásárhelyen, az Andrássy úton, a lány az úttal párhuzamos kerékpárúton közlekedett, majd leszállt a rollerről, és át akarta azt tolni.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 21. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...