SportSüli Flóra négy aranya

2016. július 28., csütörtök
 
Süli Flóra négy aranya

Július közepén Finnországban megismételte 2014-es Európa bajnoki dobogós eredményeit a vásárhelyi úszó. Négy aranyéremmel tért haza.

 

 

 

A képen Süli Flóra és edzője Molnár Ernő 

 

 

 

A HSÚVC ifjú úszójának első nemzetközi sikeréről 2014 augusztusában írtunk a Vásárhelyi Hírekben, amikor Krakkóban 15 ország 400 sportolója mérte össze erejét a 8. Transzplantáltak és Dialízisesek Európa-bajnokságán, amelyen 13 fős magyar csapat vett részt. A válogatott tagja volt az akkor 11 éves vásárhelyi Süli Flóra is, aki korábban májátültetésen esett át.

A vásárhelyi kislány a lengyelországi kontinensversenyen négy dobogós helyezéssel mutatkozott be. 2014-ben először vett részt nemzetek közötti versenyen és rögtön három arany- és egy ezüstérmet szerzett.   

 

Most júliusban szinte megismételte a két évvel ezelőtti eredményeit a Szervátültetettek és Művesekezeltek Európa-bajnokságán, Finnországban.

24 országból közel 500 szervátültetett sportoló állt fel a rajtkőre. A magyar szervátültetett válogatott 45 sportolóból állt.

A négynapos kontinensversenyen Süli Flóra négyszer állhatott a dobogó tetejére: korosztályos Európa-bajnoki címet szerezve  50 méter pillangó úszásban, 100 méter mellúszásban, 50 méter mellúszásban és 50 méter gyorsúszásban.

 

Süli Flóra másodikos kora óta úszik, a HSÚVC csapatában, Molnár Ernő edző irányításával. 2009-ben volt májátültetése. Szorgalmas edzésmunkájának köszönhetően és edzőjének segítségével kitűnő eredményeket ér el, nemcsak a speciális versenyeken, hanem több hazai versenyen is.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Tudta, hogy van Vásárhelynek himnusza?

Tudta, hogy van Vásárhelynek himnusza?

Most öt éve mutatták be Hódmezővásárhely Himnuszának szánt egyperces dalt, de nem a szerzőn múlott hogy nem lett „sláger”. Hallgassa meg!
Lakásbetörés Vásárhelyen

Lakásbetörés Vásárhelyen

A nyomozók elfogták a két férfit, akik a gyanú szerint egy belvárosi ingatlant törtek fel. A facebook nagy barátja lehet a betörőknek. Kétpercenként történik egy vagyon elleni bűncselekmény

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2

2025. 35. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
Vásárhelyi sportolókat méltattak

Vásárhelyi sportolókat méltattak

A város sportéletében is jelentős értéket képviselő eredményeket elért három fiatal vásárhelyi sportolót köszöntött a pénteken Márky-Zay Péter.
 

És ezt már olvasta?

Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig Huszonkétféle programon keresztül lehet bebarangolni a Mezőgazdasági Kar épületét szeptember 26-án 18.00 órától a Kutatók Éjszakáján.
 
Egy étvágygerjesztő program szombatra
Egy étvágygerjesztő program szombatra Szeptember 13-án ismét Vásárhelyi Ízök Fesztiválja. A gasztronómiai esemény a dr. Rapcsák András sétálóutcán, a BFMK előtt és az Almáskertben lesz. Részletes program.
 
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat vezetője kiválóan szerepelt, bekerült a VB-re induló magyar nemzeti válogatottba.
 
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat Márki-Zay Péter polgármester úgy fogalmazott: „ezt a küzdelmet nem adjuk föl, nem fogjuk engedni azt, hogy a sok másik ellopott kastély után a szabadkígyósit is ellopják”.
 
Tanévnyitó az MGK-n
Tanévnyitó az MGK-n Általános és pótfelvételi eljárás, valamint a nemzetközi felvételi eljárás végén 253 hallgató nyert felvételt a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karára.
 
Iskolakezdéskor is van jó megoldás
Iskolakezdéskor is van jó megoldás Csaknem 400.000 diák tanul(t) már a Matek Oázis segítségével. A szülők, diákok visszejelzése szerint is megoldást jelentő, könnyen elérhető, és nem kell hozzá különóra.
 
Különleges vendég Vásárhelyen
Különleges vendég Vásárhelyen

Szeptember 3-án délelőtt Márki-Zay Péter polgármester fogadta a Városházán Ukrajna budapesti nagykövetét.