"Az iskola fala nemcsak tégla és malter, hanem szellem és lélek..." A Bethlen Gábor Református Gimnázium tanárának több évtizedes tevékenységét díjazták.
Turi Attila, a Magyar Művészeti Akadémia elnöke és Balázs Mihály építész, az MMA Oktatási, Képzési, Tudományos Bizottságának elnöke elismerő okleveleket adott át a művészetoktatás területén kimagasló eredményt elért szakembereknek december 4-én az MMA Akadémiai Klubjában.
Pedagógus kategóriában a Magyar Művészeti Akadémia elismerő oklevelet adományozott Simon Ferenc részére a több évtizedes, kiemelkedő tanári tevékenységéért, a magyar és egyetemes irodalom értékeinek közvetítésében, tudatosításában játszott jelentős szerepéért, valamint a tehetségfejlesztés területén végzett elhivatott munkájáért. Simon Ferenc, a „Columbo-módszerként" ismert irodalomértelmezési modell kidolgozója magyar nyelv és irodalom szakos mestertanár és könyvtáros,
1985 óta tanít Hódmezővásárhelyen, a Bethlen Gábor Református Gimnáziumban. Az intézményben működő, rendkívül sikeres diákszínpad vezetője. Harminchat darabot rendezett, eredménylistáján a gyulai Erkel Diákünnepeken elért több első helyezés és a Duna Televízió által odaítélt különdíj is szerepel. A tanártársával, Árva Lászlóval írt 100 tétel magyar nyelv és irodalomból című kötetét tankönyvvé nyilvánították.
Tanári hitvallása szerint csakis a szeretet- és bizalomelvű pedagógia lehet eredményes. Tanítványai közül többen elismert színészek, rendezők, tanárok és közéleti szereplők lettek.
Simon Ferenc köszönetképpen elmondta: „Az iskola fala nemcsak tégla és malter, hanem szellem és lélek. A megértés és a megértetés, az érzelmi és az értelmi azonosság gyakorlata, a közös – közvetlen és átélt – élmény, az iskola és a tanári lét metafizikai összetevője.