
A Kárpát-medence református középiskoláinak XVIII. találkozóját rendezték Debrecenben, amelyen hagyományosan a vásárhelyi Bethlen Gábor Gimnázium is képviseltette magát.
A Kárpát-medencei Református Középiskolák Találkozója a magyar református iskolarendszer talán legtöbb intézményt érintő és legrangosabb rendezvénye. A találkozó legfőbb célja az összetartozás érzésének tudatosítása, egy-egy intézmény, illetve régió kulturális és természeti látnivalóinak megismerése. Minden találkozó lehetőséget nyújt valamennyi résztvevő intézmény bemutatkozására is.
Minden fontos, ami közösségépítő a mai széteső világban – emelte ki a 18. Kárpát-medencei Magyar Református Középiskolák Találkozójának lényegi gondolatát Győri József, a Debreceni Református Kollégium igazgatója.
A július 6-tól 10-ig tartott eseményre hazánk, illetve a Felvidék, Kárpátalja és Erdély 40 intézményből 170 résztvevő érkezett Debrecenbe.
A hódmezővásárhelyi Bethlen Gábor Református Gimnáziumot Demeter János középiskolai tanár, lelkész és a szeptembertől tizenegyedikes Nacsa András képviselte.
A fiatalokat és kísérőiket szombaton Vad Zsigmond, a Debreceni Református Egyházmegye esperese nyitóáhitattal fogadta, majd vasárnap úrvacsorás istentiszteleten vettek részt, amelyen dr. Bölcskei Gusztáv, a Tiszántúli Református Egyházkerület püspöke kiemelte: “nagy dolog, hogy a Kárpát-medencében élő testvérek találkozhatnak Krisztusban”.
A július 10-én véget ért rendezvény célja az volt, hogy a résztvevők megismerjék egymást, valamint az otthonuk és oktatási környezetük sajátosságait. Mint azt a bethlenes Nacsa András elmondta, sikerült ismeretségeket kötni, a szobatársakkal kialakult közösség a későbbiekben is tarja a kapcsolatot.