Hódmezővásárhelyre érkezett a magyar protestáns neveléstörténetet bemutató interaktív vándorkiállítás.
A reformáció kárpát-medencei történelmi útvonalát bejáró Protestáns Iskolatörténeti Mozaik című tárlat december 8-tól látható a Református Ótemplomban.
A Reformáció Emlékbizottság a Református Tehetséggondozó Alapítvánnyal közösen „Rejtőzködő kincseink” címmel pályázatot hirdetett a kárpát-medencei protestáns felekezeti iskolák számára, hogy bemutathassák intézményük jeles eseményeit, a neves diákok életútját, az egyes települések protestáns értékeit. Az összegyűjtött legjobb munkákat az érdeklődők a Protestáns iskolatörténeti mozaik című vándorkiállítás keretében tekinthetik meg.
A Református Tehetséggondozó Alapítvány által megvalósított vándorkiállítás célja, hogy felvillantsa az elmúlt 500 év református magyar iskolakultúrájának legfontosabb intézményeit, személyiségeit, törekvéseit, és bepillantást nyújtson a protestáns iskolák mai életébe.
A készítők 37 molinóval, hét térképpel, néhány régi oktatási segédeszközzel, fotófallal, felpróbálható tógákkal, rajzfilmmel, iskolai kórusok hangfelvételeivel, bemutatkozó filmekkel és modern informatikai megoldásokkal szeretnék a látogatók számára maradandó élménnyé alakítani a tárlatot. A kiállítást december 17-éig tekinthetik meg az érdeklődők Hódmezővásárhelyen, a Református Ótemplomban.