SportParádés játékkal verték a Békést

2021. május 11., kedd

Parádés játékkal verték a Békést

A végéhez közeledik az NB I/B Zöld csoportjának 2020/21-es szezonja. Előnybe került a Kosársuli a párharcban.

A két feljutó kiléte már megvan - meglepetésre a két legkiemelkedőbb kerettel rendelkező csapat, a Cegléd és az Újpest is alulmaradt az elődöntőben, előbbit a Pápa, utóbbit az Óbuda múlta felül -, míg felnőttcsapatunk a Békés elleni meccsekkel zárja az idényt.

Ahhoz, hogy minden szempontból előnyből várhassuk a május 14-i visszavágót, a Gladiátorok békéscsabai otthonában kellett megtenni a fontos lépést. Jó emlékekkel várhattuk a találkozót, hisz a bajnokság során kettőből kétszer vertük meg dél-alföldi riválisunkat, legutóbb, március 20-án emlékezetes hosszabbításos sikert arattunk idegenben. Ezúttal sem adtuk alább a győzelemnél!

Egy fokkal jobban, az első percben 5-0-val, majd a sort folytatva 16-9-cel kezdett a vendéglátó, ez volt a legnagyobb különbség az egész mérkőzésen a hazaiak javára. Érdekes módon pont egy békési időkérés (az 5. percben, Rostás büntetőjénél, 16-10-es állásnál) kellett ahhoz, hogy elkezdjük a zárkózást – kezdőötösünk remek napot fogott ki, a palánk alatt hibátlan napot záró Acimovic, a dupla-duplázó, összesen 21 lepattanót (!) szedő Pavlovic és a végül 19 pontig jutó Varga Zalán kosaraival és lepattanóival kettőre közelítettük meg a hazaiakat, akiknek a negyed végére négy pont maradt meg az előnyükből (28-24).

A második tíz perc Bodócsi triplájával indult, majd Varga Ákos hármasánál, a 14. percben először vettük át a vezetést (33-35). Elöl és hátul is egyre élesedett a játékunk, jól büntetőztünk és védőlepattanóztunk, a palánk alatt pedig sikerült feltörni a békésiek védekezését. A hazaiak sem adták magukat, precízek voltak támadásban, így abszolút fej-fej mellett haladt a két csapat a szünetig. Pavlovic zsinórban három értékesített közelijére az előző idényben még a Kosársulinál szereplő Hargitai válaszolt, így 52-48 állt az eredményjelzőn a félidőben.

A pihenőt követően igazi triplapárbaj kezdődött, amiből mi jöttünk ki jobban: Varga Zalán, Krstic, majd Varga Ákos és Bálint is hintett egy-egy távolit, utóbbi büntetőjénél, a 25. percre pedig összejött az addigi legnagyobb differencia a javunkra (59-64). Ez volt az a pillanat egyben, ahonnan nem volt visszaút a Békésnek: a kritikusnak számító harmadik negyed főleg kritikus perceiben Acimovic, majd Varga Zalán és Bodócsi villant, ellenfelünk elpuskázta lehetőségeit, a lepattanókat rendre mi hoztuk el. Egy 7-0-s rohamot követően egy 6-0-s jött, ennek köszönhetően 11 pontra húztunk el (30. perc, 70-81), ezzel lényegében el is döntöttük a győzelem sorsát (72-81 a harmadik negyed végén).

A végjáték taktikai csatát hozott, hisz a kuparendszeres lebonyolítás miatt egyáltalán nem volt mindegy, milyen különbség alakul ki az utolsó dudaszóra. Amint a békésiek picikét közelebb jöttek, mindig akadt olyan Kosársuli-játékos, aki szerzett egy-egy labdát vagy kosarat és stabilizálta a tíz pont körüli fórt. Varga Ákos triplájánál, a 37. percben 13 ponttal mentünk, s noha Krstic vezetésével ebből picit faragni tudott a vendéglátó, a vége így is magabiztos, 98-90-es vásárhelyi siker lett. Plusz nyolcról, jó előjelekkel várhatjuk a visszavágót!

NB I/B Zöld csoport, a 7. helyért, 1. mérkőzés:

Békési SZSK-Vásárhelyi Kosársuli 90-98 (28-24, 24-24, 20-33, 18-17)

Békéscsaba, Evangélikus Sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Varga, Vadász, Drenyovszki

Békés: Frikker 13, Krstic 25/12, Hargitai 19/9, Cvijin 7/3, Balog 6
Csere: Széphelyi 14/6, Olic 6/6, Karsai –
Vezetőedző: Balog Vilmos

Kosársuli: Varga Á. 17/9, Varga Z. 19/9, Bálint 14/3, Pavlovic 14, Acimovic 23
Csere: Rostás 3, Bodócsi 8/6
Vezetőedző: Tóth Tamás

A visszavágót nézők előtt rendezhetjük május 14-én, pénteken 19 órakor.

VH-Nagy Benjamin

Családi események Hódmezővásárhelyen 2021. 29. hét

"Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog..."
Álmainak és képzeletének pillanatai kerülnek a képekre

Szabó Klára Petra Tornyai-plakettes képzőművész fogadta a látogatókat és tartott gondolatébresztő bemutatót Solo című egyéni kiállításán.
Megvan a háromnapos kiállítás idei dátuma

Ősszel rendezik meg az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda napokat, valamint lesz Juhásztalálkozó is.
Utazási szokások változását hozhatja a tram-train

Egy tervezet szerint a busz- és a vasúti menetrend is jelentősen változhat a tram-train üzembe állításakor. Ez jócskán növelheti a kapacitás kihasználtságát.

A Föld kis vásárhelyi bajnokai
A Föld kis vásárhelyi bajnokai Az EON által a 'Föld bajnokai' címmel hirdetett pályázat egyik győztese a Hódmezővásárhely Egyesített Óvoda Oldalkosár utcai Tagintézménye.

A szakma kiváló tanulója döntő Vásárhelyen
A szakma kiváló tanulója döntő Vásárhelyen A 3 napos döntőt Dél Alföld egyik legjelentősebb agrárképző intézménye, a Gregus Máté Mezőgazdasági Technikum és Szakképző Iskola rendezi.

Együtt megélt történelem - idősek és fiatalok bevonásával
Együtt megélt történelem - idősek és fiatalok bevonásával A személyes visszaemlékezések feltárására és megőrzésére indul kezdeményezés Hódmezővásárhelyen az oral-history, az elbeszélt történelem módszerével

A húsvéti nagyhét közepén járunk
A húsvéti nagyhét közepén járunk 400-ban ünnepi menetben vonultak a hívek pálmaágakat lengetve az Olajfák hegyéről Jeruzsálembe. Március 24-én, a Virágvasárnappal kezdődött a nagyhét.

Kampánystart
Kampánystart Bejelentette indulását a Helyi önkormányzati választásokon Kovács Pál. Programját 73 pontban foglalja össze.

Idén is remekeltek a Máté taekwondosok
Idén is remekeltek a Máté taekwondosok Mogyoród adott otthont a 2024-es Diákbajnokságnak, amelyen  27 egyesület 340 versenyzővel vett részt.

A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj
A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj Itt a húsvét, és itt a sonkaszezon is. Most megmutatjuk a legfontosabb vásárlási tudnivalókat. Öt perces olvasást megér, hogy nyugodt, "jóízű" legyen a Húsvét!