SportÖt gólos siker a Körösladány ellen

2021. április 16., péntek

Öt gólos siker a Körösladány ellen

Hétközi bajnokit játszott a Hódmezővásárhelyi FC, a csapat zsinórban harmadik győzelmét szerezte meg.

Fontos meccs várt szerdán a Hódmezővásárhelyi FC NB III-as labdarúgó csapatára. A szintén a kiesés elől menekülő Körösladány otthonában játszottunk. Az elmúlt hetek formája alapján azonban volt okunk bizakodni, az elmúlt két meccsünket sikerrel vívtuk meg, míg a hazaiak legutóbb decemberben tudtak nyerni.

Jól is kezdődött a találkozó, a 17. percben Tapiska Géza tudott kiugrani a jobb oldalon és a kapu felé iramodott, majd kilőtte a hosszút a kicsit teketóriázó védők között megszerezve a vezetést. 5 perc múlva pedig sikerült növelni az előnyt, ekkor Molnár Ádin ment el a bal oldalon, majd jól passzolt középre, ahol Bata Kristóf érkezett mintaszerűen és a befejezésébe sem csúszott hiba. Újabb 5 perc múlva pedig háromgólosra hízott az előny, remek támadást követően tudott góllal zárni Tapiska, sikerült megkavarni a védőket és egy visszacselt követően újból bevennie a ladányi kaput.

A fordulás után valamelyest visszavettünk a tempóból, nem hiába, hiszen a hétvégén is fontos bajnoki vár ránk. Ennek ellenére még összejött két újabb találat. A 60. percben Molnár Ádin ugrott ki ügyesen és megszerezte első NB III-as gólját, majd Kemény Oszkár követte a példáját a hajrában, ő is első HFC-s NB III-as gólját lőtte meg.

Magabiztos sikerrel zártuk tehát a körösladányi túrát, vasárnap pedig már hazai pályán játszunk a Taksonnyal, amely mérkőzést a tervek szerint a VTV élőben közvetít majd.

NB III Közép csoport, 29. forduló

Körösladányi MSK – Hódmezővásárhelyi FC 0-5 (0-3)

HFC: Weszelovszky, Zahorán, Huszár, Váradi, Bata, Molnár, Orosz, Katona, Forró, Tapiska, Bojtos
Csere: Tóth M., Tóth J., Gyüre, Orovecz, Mezei, Ludánszki, Győrfi, Kemény, Rau
Edző: Kandó Róbert

Vásárhelyi gólszerző: Tapiska (2), Bata, Molnár, Kemény

Nyilatkozat: „Gratulálok a csapatnak. Azt gondolom, egy vendégsikert soha nem kell megmagyarázni. Ez a lendület ki fog tartani a további mérkőzéseken is.”

VH-Szeri Csaba

Kétszeresen nehéz meccs volt

Lejátszotta a Kosársuli a vásárhelyi kosárlabda történetének egyik legnehezebb meccsét. Elhunyt az egyesület alapítója és elnöke: dr. Elek András.
470 vásárhelyi mártír

Április 16-a a holokauszt magyar áldozatainak emléknapja. Azokra emlékezünk ezen a napon, akiket a nácizmus zászlaja alatt 77 évvel ezelőtt megfosztottak jogaiktól.
Ismét nyerni tudott a Hódmezővásárhelyi FC

Habár a HFC-nek kevesebb lehetősége volt, de a csapat szíve a helyén volt és sikerült itthon tartani a három pontot.
A hallás öröme

Rendszeresen visszakérdez? Az átlagosnál hangosabban beszél, sokszor kiabál? Akkor lehet, hogy Ön is halláscsökkenéssel, ismertebb nevén nagyothallással küzd.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2024
Családi események Hódmezővásárhelyen 2024 2024. 14. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Díjazták az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítóit
Díjazták az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítóit Átadták a XXXI. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítói részére meghirdetett elismeréseket. A háromnapos rendezvényen 220 kiállító lesz.

Április 16. - A holokauszt magyar áldozatainak emléknapja

A vásárhelyi zsinagóga órája mind a mai napig azt az időpontot, 10 óra 10 percet mutatja, amikor 1944. június 16-án elhurcoltak a városból 737 zsidó polgárt.

Nemzetközi konferencia és Észak-afrikai professzorok Vásárhelyen
Nemzetközi konferencia és Észak-afrikai professzorok Vásárhelyen A Mezőgazdasági Kar első ízben rendez Erasmus Week rendezvénysorozatot, melynek apropója a Wellman Oszkár Nemzetközi Tudományos Konferencia.

Szeged, Tisza-part és SZIN-es buliforgatag készül
Szeged, Tisza-part és SZIN-es buliforgatag készül Már több, mint félszáz fellépő ismert az idei nyárzáró buli előadói közül. Ne feledjük: augusztus 28-31, Szegedi Partfürdő.

Elfogták a tavaly óta keresett vásárhelyi tolvajt
Elfogták a tavaly óta keresett vásárhelyi tolvajt Egy idős hódmezővásárhelyi nőt beengedett a lakásába, mivel segített neki a táskái cipelésében.

A Kosársuli már csak az 5-8. helyért folytatja a bajnokságot
A Kosársuli már csak az 5-8. helyért folytatja a bajnokságot A Veszprém remek csapatmunkával, demoralizáló triplákkal és szoros védekezéssel hasonló módon lerohanta a kezdés után a Vásárhelyi Kosársulit.