Kultúra, oktatásOrszágos második helyezés a Szakma Sztáron

2022. április 30., szombat
 
Országos második helyezés a Szakma Sztáron

A Szakma Kiváló Tanulója (SZKTV) és az Országos Szakmai Tanulmányi Verseny (OSZTV) döntőjét idén 2022. április 25-27. között rendezték meg a 15. Szakma Sztár Fesztiválon Budapesten, a Hungexpon.

 

 

 

 

 


A választások utáni első nagyobb nyilvános szereplésén Orbán Viktor megnyitóbeszédet mondott.

Az elődöntőin 374 versenyző vett részt 36 szakmában, közülük 19 fiatal jutott tovább a válogatókra. Ők a megyei elődöntőkön elméleti feladatokat teljesítettek, míg válogatókon gyakorlati és szóbeli versenytevékenységet, vagy projektfeladatokat kellett megvalósítaniuk.

Az esemény fontosságát és egyre gyarapodó méretét mi sem mutatja jobban, mint hogy minden eddiginél több szakma volt jelen a fesztiválon. 86 szakma 22 szakmacsoportjában versengtek a dobogós helyezésekért a fiatal szakemberek.

 

Összesen 9 fő versenyző jutott be Csongrád-Csanád megyéből a februári-márciusi válogató versenyekről a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által kiírt két országos verseny döntőjébe. Hódmezővásárhely négy szakképző iskolájából idén csak egyetlen diák lett döntős.

 

Szakma Kiváló Tanulója Versenyen  Szántó Edvin kőműves szakmában 2. helyezést ért el.

A most 17 éves diák a Hódmezővásárhelyi SZC Corvin Mátyás Technikum és Szakképző Iskola Kalmár Zsigmond Szakképző Iskola Intézményegysége tanulója.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Új főigazgató kerestetik

Új főigazgató kerestetik

Az április 28-án tartott közgyűlés utolsó napirendi pontjaként a közgyűlés megszavazta, Megyesi Beáta, a vásárhelyi kulturális intézmények igazgatói tisztségéből való távozását.
Hódmezővásárhelyen és Mártélyon elkezdték a jövőt

Hódmezővásárhelyen és Mártélyon elkezdték a jövőt

Kis Andrea alpolgármester továbbra is marad a poziciójában. Új választás lesz Mártélyon. Munkamegbeszélést tart Lázár János és Márki-Zay Péter. Frissítve!
Fejlesztik a vásárhelyi édesszájúak egyik kedvenc cukrászdáját

Fejlesztik a vásárhelyi édesszájúak egyik kedvenc cukrászdáját

Éppen 5 éve, 2017 április 28-án nyílt meg a Deák Ferenc utca 11. szám alatt az új Szőke Cukrászda. Most, nagyrészt uniós pályázatból fejlesztik az üzemet.
Díjat kapott a Hódkertész Kft.

Díjat kapott a Hódkertész Kft.

Idén is megrendezték az OTP Agrár Gálát, amelyen Agráriumért OTP Díjjal tüntettek ki mezőgazdasági és élelmiszeripari vállalkozásokat, kiemelkedő szakmai teljesítményük elismeréseként.

 

És ezt már olvasta?

Tizenötpontos Kosársuli győzelem
Tizenötpontos Kosársuli győzelem Saša Vejinović csapata kontrollálta és végül öt ponttal megnyerte a dél-alföldi rangadót, ami sokat érhet a felsőházi rájátszás szempontjából.
 
Jó tanuló, jó sportoló díjátadás
Jó tanuló, jó sportoló díjátadás Ötvennégy egyéni- és két csapat-díjat is átadtak február 27-án a városháza dísztermében, és díjazták az év testnevelőjét és edzőjét is, valamint a legjobb női és férficsapatot.
 
Újabb szerződés a vásárhelyi zsinagógával kapcsolatban
Újabb szerződés a vásárhelyi zsinagógával kapcsolatban 10 százalék tulajdonrész után 50 évre ingyenes haszonélvezeti jogot kapott a MAZSIHISZ a zsinagóga épületegyüttesére.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 8. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Stabil digitális alapok a hosszú távú fejlődéshez
Stabil digitális alapok a hosszú távú fejlődéshez Az AI-támogatott egyedi szoftverfejlesztés a fenntartható fejlődés egyik legbiztonságosabb útja. Olyan rendszert eredményez, amely a jövőbeni növekedés digitális alapjait.
 
A kollektív védelem megerősítése a cél
A kollektív védelem megerősítése a cél Előretolt nemzetközi harccsoport részeként olasz és horvát kontingens váltása érkezett a vásárhelyi laktanyába.
 
Wi-fi a Szabadság téren
Wi-fi a Szabadság téren Régi lakossági kívánság teljesült.