Kultúra, oktatásOrszágos hír lett a jó ötletből

2016. január 23., szombat
 
Országos hír lett a jó ötletből

Az OzoneNetwork tévé már 6. alkalommal díjazta azokat a megvalósult zöld ötleteket, innovációkat, amelyek hozzájárultak környezetünk, bolygónk megóvásához, jobbá tételéhez, a legkisebb ötlettől a legnagyobb projektekig.

 

 

 


A nevezéseket a Magyar Klímatanács tagjai értékelték. A rangos grémiumnak elismert szakemberek, Dr. Fogarassy Csaba, a Szent István Egyetem klímatanácsának főtitkára, Dr. Farkas István, a Szent István Egyetem klímatanácsának alapító tagja, és  Dr. Tóth László, a Szent István Egyetem Klímatanácsának elnöke a tagjai.

 

A Magyar Fenntarthatósági Csúcson vehették át a díjazottak Magyarország legnézettebb közösségi tévécsatornája, az OzoneNetwork által alapított Ozone Zöld-díj 2015 díjakat. A magánszemélyek, nagyvállalatok, kis- és közepes vállalkozások, valamint a civil szervezetek mellett, általános iskolai osztályok és szakkörök részére írták ki a pályázatot.

Minden kategóriában hárman kaptak elismerő oklevelet és díjat. A magánszemélyek kategória 3 helyezettje közül egyiknek a hódmezővásárhelyi Bozokiné Szabó Ildikó ötletét, pontosabban meg is valósított projektjét szavazta meg a zsűri.

 

Mint azt a Szabadság téri Óvoda vezetője a Vásárhelyi Híreknek elmondta, egy családi nap keretében a szelektív hulladékgyűjtés tudatosítása, a környezettudatos szemlélet és életmód megismertetése volt a projekt lényege, olyasmik, amelyek nagyszüleiknél még az élet része volt. A játékos, interaktív, nem utolsósorban látványos programra 11 városi óvodából érkezetek gyerekek, a szüleikkel, összesen közel 400-an. (A programról fotókkal, a cikk alján olvashat!)  

A lelkes kis környezetvédők okleveles „Zöld-manókká” válhattak szüleikkel együtt. Ehhez persze végig kellett menni az egyes „állomásokon”.  

 

Ahogy a zsűri elnöke elmondta: mint minden évben, most is az újszerűséget keresték a pályázati anyagokban, és azt is figyelembe vették, hogy egy-egy projekt milyen tömeget mozgat meg, mennyire képes a környezetében pozitív változásokat előidézni.

 

A nyertes projektről a Szabadság téri Óvodából tudósításunk (fotókkal) ITT! 

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Önmagát irthatja ki az emberiség

Önmagát irthatja ki az emberiség

A világhírű fizikus egy új előadásában úgy véli a tudomány és a technika további fejlődése utat nyit annak, hogy rossz irányba forduljanak a dolgok.
Van akinek már unalmas - van akinek még újdonság

Van akinek már unalmas - van akinek még újdonság

Egyik nap tükörjég, másik nap köd, a harmadik nap hó, vagy éppen eső. Az időjárásra mindig felkészültnek kell lennie autósnak, kerékpárosnak, gyalogosnak.
Nyári gumival hóesésben

Nyári gumival hóesésben

A felelőtlenség többszörös bajt eredményez, az emiatt balesetet szenvedő vétlen autósoknak és a kárelhárítást végző tűzoltóknak.
A Kosársulinak nem jött össze a győzelem

A Kosársulinak nem jött össze a győzelem

Saša Vejinović csapata jó meccset játszott a tabella élmezőnyéhez tartozó vendégekkel, és bár nagyot harcolt, végül szoros vereséget szenvedett.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 5. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Vásárhelyi Művészeti Díj 2026
Vásárhelyi  Művészeti Díj 2026 Benedek Lili jazzénekesnő, Varga-Tóth Attila operaénekes, valamint a Molnár Dixieland Band együttes vehette át az idei Vásárhelyi Művészeti Díjat-
 
Megszerezte első idegenbeli sikerét
Megszerezte első idegenbeli sikerét Január 25-én este az Eger vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport alapszakaszának 14. fordulójában.
 
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen Január 20-án Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter részvételével letették a Lynx harcjármű szimulációs központjának alapkővét.
 
Program a gyermekvállalás támogatására
Program a gyermekvállalás támogatására Európai uniós támogatással újabb egészségfejlesztési program indult Hódmezővásárhelyen és Szatmárnémetiben.
 
Ismét elmaradt a győzelem
Ismét elmaradt a győzelem A Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 13. fordulójában a Győrt fogadta a győzelem reményében.
 
Szelektív hulledékgyűjtés Hódmezővásárhelyen 2026
Szelektív hulledékgyűjtés Hódmezővásárhelyen 2026 Továbbra is havi két alkalommal van szelektív hulladék elszállítás és havi 4, vagy 5 alkalolmmal van a zöldhulladék elszállítása.