SportNyert a Kosársuli a Békéscsaba ellen - Az edző távozik

2023. november 9., csütörtök

Nyert a Kosársuli a Békéscsaba ellen - Az edző távozik

November 8-án este a Békéscsabai KK ellen játszott Hepp Kupa-mérkőzést a Vásárhelyi Kosársuli.

Vuk Pavlovic csapata a találkozó nagy részében előnyben volt, és végül magabiztosan jutott tovább a következő fordulóba – ám az este még tartogatott egy meglepetést…

Az NB I/B Zöld csoportjában a Békéscsaba jelenleg a 11., a Kosársuli a 12. helyet foglalja el, egyaránt 2-5-ös mérleggel, úgyhogy szoros meccsre lehetett számítani a Hódtói Sportcsarnokban. Mindkét csapat vereséget szenvedett a bajnokságban hétvégén (a Kosársuli a Pécstől, a Békéscsaba a Veszprémtől kapott ki), így a továbbjutás eldöntése mellett az is kérdés volt, ki tud javítani, egyben lendületet találni a következő hetekre.

A teljes kerettel játszó Kosársuli már az első percekben sokat tett a győzelemért, 8-2-nél egyből időt kellett kérnie Lackó Róbertnek, a vendégek vezetőedzőjének. Pinnyey kosarai után Balogh, Kass és Kelemen is betett a közösbe, míg a két korábbi vásárhelyi játékost, Kovács Józsefet és Varga Ákost is a soraiban tudó békéscsabaiak Cvijin pontjaival igyekeztek meccsben maradni. Az első negyed így is simának mondható, 22-14-es hazai előnnyel zárult.

A második negyed elején aztán Balognak és Fábiánnak köszönhetően 25-25-re egyenlített a Békéscsaba. Átvenniük viszont nem sikerült a vezetést, hiszen előbb Borbáth és Balogh produkált egy 5-0-s szériát, majd Bálint növelte az előnyt. Még a nagyszünet előtt kialakult egy tízpontos különbség (41-31), és bár közelebb tudott zárkózni a Békéscsaba, az utóbbi meccsek támadójátékánál jobbat mutató Kosársuli így is plusz hattal mehetett a nagyszünetre (47-41).

A pihenőt követően aztán ismét fokozatosan nőtt az előny: Borbáth, Bálint, Pinnyey és Filak is eredményes volt, és visszaállt a tízpontos különbség is (60-50). A hajrá előtt, a 32. percben úgy tűnt, végleg eldöntötte a dolgokat a Kosársuli (Bálint triplája és kettese után 65-50-et mutatott az eredményjelző), ám a Békéscsaba nem adta fel: Solevic és Kurtusz kosaraival előbb visszazárkóztak tíz ponton belülre, majd egy jó utolsó negyed közepi szériával, Tulkán hármasa után 70-68-ra.

Innen viszont már nem volt visszaút: Pinnyey harcias palánk alatti befejezését két tripla (Kelemen, Pinnyey) követte, majd Borbáth kosarai zárták le a jó hangulatú találkozót. A 83-75-ös sikerből Bálint 20 ponttal vette ki a részét, de Kelemen, Pinnyey, Borbáth és Balogh is két számjegyig jutott, és a padról beszálló minden játékos hozzátett a győzelemhez.

Hepp Kupa, 2. forduló:

Vásárhelyi Kosársuli-Békéscsabai KK 83-75 (22-16, 25-25, 13-9, 23-25)

Vezetőedző: Lackó Róbert

Vuk Pavlovic: „Gratulálok a csapatomnak! A mérkőzés nagy részében harcosan, koncentráltan játszottunk, a feladatokat a játékosaim teljes mértékben végrehajtották. A negyedik negyedben a Békéscsaba beállt zónázni, ez kicsit megzavart minket, így jobb ritmusba kerültek és közelebb jöttek, de volt tartásunk, koncentrációnk, és a legfontosabb védekezéseinket sikerült jól megcsinálni. Higgadtan tudtunk támadni és megőrizni az előnyt, szóval még egyszer gratulálok a továbbjutáshoz.”

A mérkőzést követően azonban nem várt esemény következett: váratlanul lemondott Vuk Pavlovic, aki épp a Békéscsaba vezetőedzőjeként folytatja. A Kosársuli vezetése köszönetet mond a tréner eddigi elhivatott munkájáért, egyben most azon dolgozik, hogy megtalálja a szakember utódját.

A következő mérkőzés vasárnap jön a csapat számára, méghozzá a bajnokságban, a Dunaharaszti vendégeként

Forrás: Kosársuli

Hódmezővásárhelyi szociális dolgozók kitüntetése

November 8-án díszközgyűlésen adták át a Hódmezővásárhely Szociális Ügyének Szolgálatáért díjakat. Idén hárman kapták meg.
ROADPOL ellenőrzés a megye útjain

Az akció során a közúti áru- és személyszállítást végző járművek közlekedésével leginkább érintett útvonalakra és időpontokra fókuszálnak.
 Felmérik a haderő kijelölt készenléti erőit

Hódmezővásárhelyen november 7-én délelőtt Szalay-Bobrovniczky Kristóf, aki Novák Katalin köztársasági elnök, jelenlétében megnyitotta a NATO-erőkkel közös gyakorlatot.
Újabb HFC II vereség - Lemondott Horváth Zoltán

November 3-án a HFC II. otthonában a Balástya nyerte a megyei I. osztály 12. fordulójának nyitómeccsét. Vásárhely 3:0-ra kikapott.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2024 2024. 16. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Elhunyt Vásárhely mecénása
Elhunyt Vásárhely mecénása 1998-ban vásárhelyi születésű férje halála után költözött a városba, amelyet második szülőföldjének telkintett. Életének 88. évében tért örök nyugalomra.

Az 5. helyen végzett a Kosársuli
Az 5. helyen végzett a Kosársuli Lejátszotta utolsó mérkőzését a 2023/24-es szezonban a Vásárhelyi Kosársuli. Kettős sikerrel szerezte meg az 5. helyet az NB I/B Zöld csoportjában.

4 polgármesterjelölt és 43 képviselőjelölt indul
4 polgármesterjelölt és 43 képviselőjelölt indul Május 6-án kisorsolta a Helyi Választási Bizottság a június 9-i hódmezővásárhelyi helyhatósági választások szavazólapjain a sorrendet.

Sztárparádé a Deja Vu Fesztiválon
Sztárparádé a Deja Vu Fesztiválon Egy hónap múlva, június 6-án  elstartol a Deja Vu Fesztivál. Három napon át egymást váltják majd a színpadokon a 90-es és 2000-es évek sztárjai.

Már csak egy meccs van az 5. helyért
Már csak egy meccs van az 5. helyért Az NB I/B Zöld csoportjának 5. helyéért Győr ellen játszotta utolsó hazai mérkőzését a 2023/24-es szezonban a Vásárhelyi Kosársuli.

Elkezdődtek az idei érettségik
Elkezdődtek az idei érettségik A következő hetekben, május 3. és július 3. között 1161 helyszínen várhatóan több mint 112 700-an érettségiznek.