GazdaságNyáron kezdik a pihenőpark építését

2017. május 1., hétfő
 
Nyáron kezdik a pihenőpark építését

A szavazatok száma alapján hozott döntés a laikus számára is érzékelhetően nem biztos, hogy a város lakosainak többségét reprezentálja.  

 

 

 

 

 

 

Az egykori Kossuth Zsuzsanna Műszaki Szakközépiskola Kaszap utcai épületébe 2011-ig jártak tanulók, az épü­let azt követően évekig állt üresen. A város lakosainak egy része, - kisebb tüntetéssel is - az épületegyüttes megmentésért lobbizott. Ám az iskolát 2015-ben lebontották, mert - a hivatalos közlés szerint - annyira rossz állapotban volt az épület szerkezete, hogy irreálisan magas költséget jelentett volna a felújí­tása.

 

2015 elején a város honlapján lehetett szavazni, mi épüljön a helyére. A városvezetés tájékoztatása szerint nagy többségben voltak, akik pihenőparkot szerettek volna ott látni.

 

A szavazás zárása előtt két héttel egy sajtótájékoztatón elhangzott, közel 1300 adatlapot töltöttek ki. A szavazók 64 százaléka tavat. 44% szabadtéri színpadot 31% pihenőparkot szeretne a területen. 

A szavazatok száma alapján hozott döntés azonban a laikus számára is érzékelhetően nem biztos, hogy a város lakosainak többségét reprezentálja. 

Hódmezővásárhely utolsó  hivatalosan becsült népessége 45 434 fő, ebből körülbelül 37 ezer fő 18 éven túli. A szavazók mindössze a teljes felnőtt népesség némi jóindulattal, körülbelül 5%-át jelenti. Az 5 (azaz öt) százalékban nincsenek benne, azok az idősek, akik nemcsak hogy nem interneteznek, de hozzájuk a felhívásban szereplő kicsit nagyképű „elektronikus konzultáció” fogalma sem juthatott el.

Ugyanakkor az is látszik, hogy nem volt túl aktív a lakosság. 

A városházán tavaly április 8-án tatott rendkívüli közgyűlésen persze mindenki elmondhatta a véleményét.   

 

Aztán a döntés is megszületett a 19 ezer négyzetméteres területre, - mint képünkön is látható - impozáns park lesz tóval, amelyben többek között pihenő-, játszó-, sportterület is lesz  kialakítása illetve honos növényzet telepítése valósulna meg. A nagy, gyepes felület, dísznövények és fásítás mellett, kültéri fitnesz, gumiburkolatú játszótér szerepel a tervekben. A központi „műtárgy” pedig egy háromezer négy­zetméteres tó lesz.

 

Idén nyáron kezdődnek a munkálatok, (a Kodály Zoltán utcával határos Európa Park területének felújításával együtt) a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program által biztosított - elég jelentősnek tűnő - 830 millió forintból.

 

Mint arról többször írtunk, a területfejlesztésre a korábbi uniós költségvetési ciklusnál lényegesen több forrás áll rendelkezésre, a TOP 1231 milliárd forintos keretösszegével a második legnagyobb operatív program. A tavaly év végi döntés értelmében ebből csaknem 30 milliárd forint áll Csongrád megye rendelkezésére, Szeged mintegy 33, Hódmezővásárhely pedig 10 milliárd forintot fordíthat fejlesztésre ebből a forrásból.

A nyertes terv

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Nem jött be a finn módszer Vásárhelyen sem

Nem jött be a finn módszer Vásárhelyen sem

Szerencsére! Tehetnénk hozzá a címhez, mert az ellenőrzés eredménye úgy tűnik Vásárhelyen is a közlekedésben résztvevők növekvő felelősségérzetét mutatja.
Legalább egy év csúszás?

Legalább egy év csúszás?

Leállították Vásárhelyen a közműkiváltás munkálatait, a május 8-tól tervezett nagy útlezásárok is elmaradnak. Válaszokra vár mindenki.
Kosársuli győzelemmel kezdte az új szezont,

Kosársuli győzelemmel kezdte az új szezont,

A csapat a negyedik negyed második feléig szoros meccset játszott a Pénzügyőrrel a Hódtói Sportcsarnokban, végül 10 ponttal győzni tudott.
Ítélet kábítószer ügyben

Ítélet kábítószer ügyben

Hódmezővásárhelyen éveken át kábítószert vásárló csoport tagjait ítélte el jogerősen a Szegedi Járásbíróság.
 

És ezt már olvasta?

Olga köszöntötte a vásárhelyieket
Olga köszöntötte a vásárhelyieket Október 11-én hivatalosan is átadták Ölelő Olgát a nagyközönségnek. Jóllehet már hetek óta megkezdődött az érdeklődők „zarándoklása” a Kása-erdőbe.
 
Nyert a Kosársuli az egriek ellen
Nyert a Kosársuli az egriek ellen Október 10-én este az NB I/B Zöld csoportjának 3. fordulójában az Egert fogadta a Vásárhelyi Kosársuli és az előnyét végig őrizve magabiztosan győzött.
 
Bölcsödék, óvodák fejlesztése
Bölcsödék, óvodák fejlesztése Két helyszínen több, mint 40 millió forintos beruházás zárult az Önkormányzati fenntartású bölcsődékben. Óvodai fejlesztések is voltak a nyári szünetben.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 38. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Még szinte el sem indult a fűtési szezon
Még szinte el sem indult a fűtési szezon Máris szénmonoxid veszély miatt vonultak ki a tűzoltók egy vásárhelyi és egy mindszenti családi házhoz. Időben érkeztek, ezúttal szerencsére nem volt áldozat. Hasznos tanácsok.
 
A tavalyi Őszi Tárlat fődíjasának önálló kiállítása
A tavalyi Őszi Tárlat fődíjasának önálló kiállítása Művészete klasszikusan modern, illetve korszerűen klasszikus, köszönhetően a középkort idéző aprólékos technikának és az ebből eredő míves megformálásnak.
 
Megnyílt az idei Őszi Tárlat
Megnyílt az idei Őszi Tárlat Október 5-én délben nyílt meg a Magyarország legnagyobb múltra visszatekintő kortárs képzőművészeti seregszemléje, a 71. Vásárhelyi Őszi Tárlat.